Haber Detayı
08 Haziran 2016 - Çarşamba 11:59 Bu haber 1367 kez okundu
 
Güvenli Okul Merkezi
İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından Güvenli Okul Merkezinde oluşturulan atölyelerde resim, bilgisayar, ebru, bağlama, keman, fotoğrafçılık, gitar ve satranç kursları düzenlendi.
Gündem Haberi


İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından Güvenli Okul Merkezinde yürütülen Güvenli Okul Merkezi ile Güvenli Eğitim Projesi kapsamında atölyelerde resim, bilgisayar, ebru, bağlama, keman, fotoğrafçılık,  gitar ve satranç kursları düzenlendi. 142 öğrencinin eğitim alması sağlandığı kurslarda ayrıca proje kapsamında düzenlenen diğer eğitim, kültür, bilgilendirme ve sosyal faaliyetlerden projenin hedef sayısı olan 6200 kişiye büyük ölçüde ulaşıldı. Proje kapsamında düzenlenen faaliyetler 3 yıl boyunca devam etmesi planlanıyor.

 

Proje ile çocuk ve gençlere yönelik bu çalışma merkezinde çocuklarımızı her türlü suç konusundan uzak tutmayı, eğitimde fırsat eşitliğine olanak sağlamayı, çocukların sokakta kötü arkadaşlar edinmesi yerine İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis abi ve Polis ablalar edindirerek onlara rehberlik etmeyi, bu proje ile benzeri projelere örnek olmak amaçlanıyor.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Güvenli, Okul, Merkezi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5