Haber Detayı
20 Mart 2016 - Pazar 06:16 Bu haber 785 kez okundu
 
Girişimci Gençlik için Proje Tabanlı Düşünme ve Stratejik Planlama Semineri Düzenlendi
Bozok Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü, yarım gün olarak planlanan ve beş saat süren eğitim seminerine 25 öğrencinin katıldığı “Girişimci Gençlik için Proje Tabanlı Düşünme ve Stratejik Planlama” konulu Eğitim Semineri düzenledi.
Eğitim Haberi


Koordinatörlüğünü Bozok Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü Başkanı Mustafa İlhan’ın üstlendiği ve Kulüp Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın eğitmen olarak yer aldığı etkinliğin bir bölümüne Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’de katıldı.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey eğitime yoğun ilgi olduğunu öğrendiğini belirterek, seminere katılma isteği olan ve başvuruda da kitap okuduğunu beyan edenlerden sınırlı sayıda kişinin kabul edilmiş olduğuna vurgu yaparak, bütün katılımcı öğrencileri tebrik edip, öğrencilerin bir kısmının katılım belgelerini verdi. Fedakarlık göstererek öğrencilerin donanım kazanması için gösterdiği çabalardan dolayı Prof. Dr. Mustafa Böyükata için takdirlerini belirten Rektör Karacabey teşekkür belgesi takdim etti.

Yarım gün olarak planlanan ve beş saat süren eğitim seminerinden 25 öğrenci yararlandı. Seminerde, Girişimcilik, Bilgi, Bilim, Araştırma, Hipotez gibi Temel Kavramlar, Proje Tabanlı Düşünme ve Proje Önerisinin Bileşenleri, Stratejik Planlama ve Zaman-Yönetimi ile ilgili konular ele alınarak etkileşimli bir şekilde tartışıldı. Uygulamaya dönük olarak gruplara ayrılan öğrenciler, Atölye Çalışmalarıyla; Sorun Analizi ve Proje Fikri Geliştirme etkinlikleri gerçekleştirdiler.

Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nden Araş. Gör. Zuhal Özçetin ve Turizm Fakültesi’nden Araş. Gör. Alper Çevik’in yürütülmesine gönüllü olarak katkı verdikleri programın sonunda, öğrenciler kısa, yoğun ve akıcı bir eğitimin ne denli faydalı olduğunu gördüklerini belirterek memnuniyetlerini ifade ettiler. 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Girişimci, Gençlik, için, Proje, Tabanlı, Düşünme, ve, Stratejik, Planlama, Semineri, Düzenlendi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5