Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 02:42 Bu haber 275 kez okundu
 
Gelecek Partisi Yozgat'ta tanıtım yaptı
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi yöneticileri Yozgat’a geldi. Çamlık Otel’de yaptıkları basın toplantısı ile yeni kurulan partilerini tanıttı ve parti yöneticileri İl başkanını belirlemek için görüşme yaptı.
Siyaset Haberi


Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi yöneticileri Yozgat’a geldi. Çamlık Otel’de yaptıkları basın toplantısı ile yeni kurulan partilerini tanıttı ve parti yöneticileri İl başkanını belirlemek için görüşme yaptı.

 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcıları Selçuk Özdağ, Neslihan Kevser Çevik, Feridun Bilgin ve politika izleme kurulu başkanları Çamlık Otel’de yaptıkları basın toplantısı ile yeni kurulan partilerini tanıttı.

 

Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Bugün Bozok’tayız. Aynı zamanda Kaymakam Kemal Bey’in memleketindeyiz. Kendisine rahmet diliyoruz. Yaklaşık 7 aylık bir tarihlerinin olduğunu belirten Özdağ, “Gelecek partisini 152 kişi kurucular kurulu olarak surduk. Daha sonra Ankara’da parti yönetim kurulu, parti başkanlık kurulu üyeleri ve başkanlık olmak üzere kuruluşumuzu tamamladık. Salgın olduğundan dolayı 3,5 ay kadar koronavirüs sürecinde evlerimizde ama parti çalışmalarımızı aksatmadan faaliyetlerimize devam ettik” dedi.

 

Ağustos ayı sonuna kadar 81 vilayette 922 ilçede teşkilatlanmayı tamamlayacaklarını dile getiren Selçuk Özdağ, “Teşkilatlanmamızı başlatmadığımız, henüz başlangıcına bismillah diyemediğimiz Yozgat’tayız. Burada çeşitli arkadaşlarla görüşeceğiz. İlk teşkilatlanmamızı Ardahan’dan başlattık ikincisi ise İstanbul’da yapıldı. Ülke genelinde teşkilatlanma çalışmalarımız hızla devam ediyor. 64 il ve 247 ilçede teşkilatlarımız kurmak için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız 8 kişilik bir komisyon tarafından değerlendiriliyor. Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu da bu çalışmalara dahil oluyor. Yozgat’ta henüz bir başkan ismi belirlemedik. Görüşmelerimiz devam ediyor. En iyi şekilde çalışmalarımızı sonuçlandırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisinin Genel Başkan Yardımcılarından bir isim Yozgatlı. Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali Aydın, Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesine bağlı Ovakent Kasabasından.

 

Yozgat’a gelen heyet içerisinde yer alan Ali Aydın, “Yozgat lisesi mezunuyum. Zaman zaman gelip gidiyorum. Bugünde siyaset için geldim. Hakikaten Yozgat memleketimiz. Ben aslen Boğazlıyan Ovakent kasabasındanım. Gelecek partisinde kurucular kurucusunda bulunmak benim için büyük bir onur vesilesi. Hakikaten Türkiye’nin sıkışan, içine kapanan, geriye giden temel hak ve özgürlükler noktasında kötüleşen bir yere sahip olan Türkiye’de özellikle meslektaşlarımın çok büyük bir sorumluluk sahibi olduklarına inanıyorum. Savunmayı meslek edinmiş avukatların, hukukçuların halkın dertlerini savunma konusunda ülkenin genel politikaları karşısında haktan özgürlükten yana ciddi sorumlulukları var. Siyaset benim için bir lüzum, mühim bir şey değil. Bir mecburiyettir. Maalesef Türkiye 15 Temmuz’un çok alçakça darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kaldı. Hukukun ve adaletin tescili noktasında devletimiz yargı makamları çok soğukkanlı davranamadı. Hukuksuzluklar, adaletsizlikler, herhangi bir suç işlemediği halde aşından, işinden, özgürlüğünden edilen insanlarla karşı karşıya kaldık. Yargı bağımsızlığı maalesef yok edildi. Bırakın herhangi bir mahkeme kararını Anayasa Mahkemesinin, Avrupa insan hakları mahkemesinin kararlarını yok sayıldı. Adalet bakanlığı ve hakimler savcılar kurulu bugün yargı teşkilatını yönetemez durumda maalesef. Hakimlerimizin bir taraftan bağımsızlığı yok edilirken bir taraftan tek bir merkezden emir ve talimat alan bir yapıya dönüşmesi toplumsal fay hatlarına sebep olmaktadır” dedi.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Gelecek Partisi, Yozgat, toplantı
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5