Haber Detayı
31 Mart 2016 - Perşembe 10:33 Bu haber 731 kez okundu
 
Geleceğinizi Çöpe Atmayın
Yozgat Özel Ergin İlkokulu 4-A ve 4-B sınıfları düzenledikleri “Geleceğimizi Çöpe Atmayın” projesi başlatarak ambalajların geri dönüşümüne dikkat çekmek için okul fuaye alanında sergi düzenledi.
Eğitim Haberi


Konuya ilişkin 4-B sınıf öğretmen Seyfettin Tok yaptığı açıklamada; 4’ncü sınıflar olarak ambalajların geri dönüşümüne dikkat çekmek ve ekonomiye nasıl kazandırıldıklarını göstermek adına öğrencilerimizle birlikte bir sergi düzenledik. Her gün onlarca ürünü satın alıp ambalajlarını hiç düşünmeden çöpe atıyoruz. Aslında böyle yapmakla paramızı çöpe atıyoruz ya da geleceğimizi çöpe atıyoruz. Bu konuda yapılacak en önemli çalışma öğrencilerde geri dönüşüm bilincini oluşturmak ve çöpe atılan geleceğin ekonomiye yeniden kazandırılmasını sağlamak” dedi.

 

Dünyada her yıl kağıt tüketiminin yarısı geri kazanılsa, Türkiye büyüklüğünde bir ormanlık alan yok olmaktan kurtarılmış olur diyen Tok, “Dünyada bir yılda tüketilen kola, meyve suyu gibi içecek kutularından geri dönüşümle 10 adet büyük yolcu uçağı üretilebilir. Bu tür çalışmalarla öğrencilerimizi bu konuda bilinçlendirirsek eğer geleceğe ülke ekonomisinin gelişmesi adına daha umutla bakabiliriz” diye söyledi. 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Geleceğinizi, Çöpe, Atmayın,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5