Haber Detayı
22 Ocak 2016 - Cuma 00:01 Bu haber 922 kez okundu
 
Evde Diş Tedavisi
Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi,sağlık kuruluşlarına gidemeyen vatandaşların yardımına koşarak Evde Diş Tedavisi hizmeti veriyor.
Sağlık Haberi


Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından oluşturulan 4 kişilik ekip, mobil ünite ile yatağa bağımlı olan, sağlık kuruluşlarına gidemeyen hastaların diş muayenelerini ve tedavilerini yapıyorlar.

Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin Evde Sağlık Hizmetleri'nden yararlanan vatandaşlar koruyucu diş hekimliği, ağız hijyeni eğitimleri, diş çekimleri ile hareketli protezler gibi tedavi yöntemlerinden yararlanıyor. Mobil üniteyle hava, su tabancası, sakşın, aeretör başlığı, mikromotorkavitron cihazı ve ışınlı dolgu cihazı sayesinde hastalara diş taşı temizliği gerçekleştirilebiliyor.Cihaz sayesinde normal bir diş kliniğinde yapılan tedavilerin tamamına yakını hastanın yaşam alanında yapılıyor.

Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca yaptığı açıklamada; Halkımızın sadece 1 telefon uzağındayız sloganıyla çalışan ekip, evlerinde, akraba ve komşularında yatalak ve engelli vatandaşların, (354) 217 32 68 nolu telefonu arayarak kimlik bilgilerini ve ev adreslerini bildirmeleri halinde o adrese ulaşarak hastaların diş tedavilerini yapmaktadır. Ocak 2013 yılından beri faaliyet gösteren Evde Sağlık Birime 185 hasta başvurusu yapılmış durumda” dedi.

 

Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca; “ Sağlık tesislerimize bağlı Evde Sağlık Hizmetleri Ekibi, çeşitli hastalıklar nedeniyle evde sağlık hizmeti almaya ihtiyacı olan bireylere, evinde ve aile ortamında, sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde  muayene, tetkik, tedavi, tıbbi bakım ve iyileştirme hizmetleri vermektedir. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde de yine evde sağlık hizmetlerine ihtiyacı olan hastalarımız için sağlık ekibimiz bulunuyor. Ağız ve Diş Sağlığı Evde Sağlık ekibimiz; hastalarımızın, ağız ve diş sağlığı için ev ziyaretleri yaparak, diş tedavileri yapıyorlar” diye söyledi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Evde, Diş, Tedavisi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5