Haber Detayı
26 Ocak 2016 - Salı 08:25 Bu haber 2697 kez okundu
 
Eski Sanayide Son Durum Ne?
Yozgat’ın adeta kanayan yarası olan Eski Sanayi Sitesinde TOKİ çalışmalarının ne zaman başlanacağı, ihalesinin yapılıp yapılmadığı merak konusu olmuştu. Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan mikrofonumuza önemli açıklamalarda bulundu.
Özel Haber Haberi


Eski Sanayi ile ilgili ihale ve TOKİ çalışmaları ne durumda ne zaman başlayacak? Bu konularda bize bilgi verebilir misiniz?

YOZGAT’IN AYBI OLARAK GÖRDÜK

Belediye Başkanı Kazım Arslan; “Eski Sanayi Yozgat’ın merkezinde son derece kötü bir görünümde, mezbelelik görünümde yıllardır duran bir bölgemiz. Tabi hepimiz ona üzülüyoruz. Yozgat’ın bir abyı olarak gördük. Geçtiğimiz dönemde benden önceki Belediye Başkanımız döneminde orayla ilgili bir çalışma yapıldı, hazırlandı, başlatıldı ama maalesef yargı sürecinde orayla ilgili yapılan işlemlerin durdurulması yönünde karar çıkmıştı” dedi.

İHALE YAPILDI SÖZLEŞMELER İMZALANDI

Biz son bir bir buçuk yıldır çalışmalar neticesinde orada ki hukuki problemleri büyük ölçüde çözdük, anlaşmazlıkları giderdik, İnsanlarla uzlaşarak, anlaşarak olayı belli bir noktaya getirmiş olduk. Neticede artık orada önümüzde engel kalmadı. Daha doğrusu fazlaca bir engel kalmadı. Bu sebeple de geçtiğimiz 17 Aralık’ta TOKİ’yle görüşmek suretiyle ihalesini yaptık. 17 Aralık’ta ihalesi yapıldı, sözleşmesi imzalandı.

NİSAN AYINDA ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

İnşallah önümüzdeki ay içerisinde yer teslimi de yapılacak diyen Başkan Arslan; Nisan ayı içerisinde inşaat başlamış olur, bir aksilik olmazsa havalar müsaade ederse Nisan ayı içerisinde orada ki inşaatlar başlamış olur, iki yıl içerisinde de bitmiş olacak, tamamlanmış olacak. 297 konut, 59 iş yeriyle birlikte camisi, okulu, sosyal alanları olan Yozgat’ımıza artı değer katacak, katma değer katacak çok güzel bir proje olacak ve inşallah iki yıl içerisinde birlikte hemşerilerimizi oraya taşımış olacağız. Daha güzel ortamlarda yaşamasını sağlamış olacağız

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kentsel dönüşüm, yozgat belediyesi, eski sanayi, yozgat, kazım arslan, yozg
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5