Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 02:58 Bu haber 1181 kez okundu
 
Eski Sanayi Projesi Ne Zaman Tamamlanacak?
Uzun zamandır atıl bir vaziyette Yozgat’ın gündeminde ve çevre kirliliği oluşturan Eski Sanayi projesinde çalışmalar başladı. Çalışmalar başladı ama şimdi de ne zaman biteceği merek konusu oldu. Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz gazetecilere o açıklamayla birlikte bilgi verdi.
Gündem Haberi


Yozgat Belediyesi ve TOKİ’nin ortak projesiyle modern bir görünüme kavuşacak olan eski sanayi sitesi çalışmaları bizzat yerinden inceleyen Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz, Eski Sanayi Sitesi’nin tamamlanmasıyla birlikte buranın Yozgat’ta düzenli kentleşmeye örnek teşkil edeceğini ve projenin 2018 yılında tamamlanacağını söyledi.

 

Eski Sanayi Sitesi’nde gerçekleştirilecek projenin temelinin atıldığını ve hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen ve çalışmaları yerinde inceleyerek açıklamalarda bulunan Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Açıkgöz, projenin 2018 yılında tamamlanacağını duyurdu.

Şu anda sadece 2 bin metrekarelik bir alanda sıkıntının olduğunu ve çalışmaya başlayamadıklarını ancak hukuki işlemlerin tamamlanmasıyla buralarda da çalışmalara başlayacaklarını söyleyerek şu ifadelere yer verdi: “Projenin doğu tarafında başlamasında hiçbir sıkıntı yok. Camimizin projesi çizildi. İş merkezinin çarşısı, konutların akabinde temeli alınmaya başlayacak. Projemiz başladı hızla devam edecek. Resmi olarak toplamda 236 parsel üzerinde çalışıldı ve 986 hissedar var. Projemiz 58 bin metrekare direkt 82 bin metrekarede dolaylı alanı kapsamaktadır. Şuanda sıkıntıda olan kısmımız 2000 metrekarelik bir alanda mevcut. Orası da 23 parsel ile 83 hissedarı ilgilendiriyor. Bununla ilgili de kamulaştırma davalarının tamamı açıldı. Projenin 1. etabının da vatandaşlarımızın hesaplarına 1. 400 milyonluk bir kısmı bugünlerde yatacaktır.”

Eski Sanayi Bölgesi’nde yıkılmayan binalarla ilgili mahkeme sürecini beklediklerini belirten Açıkgöz: “Oraların da Haziran ayının başları gibi inşallah kararları çıkarsa bu yerleri peyder pey yıkacağız. Proje kapsamında toplamda 297 tane konut, 59 tane iş yeri, 1 adet cami, 16 tane iş ofislerimiz var. 200 araçlık kapalı otoparkımız var. Burası düzenli kentleşmeye bir örnek olacaktır. Yozgat’ta da bundan sonra bundan aşağı projeleri benimsemeyecektir, o açıdan da yeni kentleşme adına güzel bir örnek olacaktır.” açıklamalarında bulundu.

Projenin bitiş tarihini 2018 yılı olarak belirlediklerini söyleyen Açıkgöz: “Projemiz dahilinde toplamda 9 blok mevcut. 1 blokta 2artı1 evler var, 4 blokta 3 artı 1, 4 blokta 4 artı 1 evlerimiz bulunmakta. Vatandaşların buraya nasıl başvuracakları ile ilgili kesin bir bilgi yok. Proje bir netleşsin, binalarımız yükselsin belli bir aşamaya gelsin ondan sonra şartlar belli olacaktır. Belli olduğu takdirde de bunu basınımız aracılığıyla vatandaşlarımıza duyuracağız.” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Eski, Sanayi, Projesi, Ne, Zaman, Tamamlanacak?,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5