Haber Detayı
14 Ekim 2015 - Çarşamba 02:03 Bu haber 1330 kez okundu
 
Durmaz Sert Konuştu
Yozgat halkının 1 Kasım’da kendi geleceği için seçimini iyi yapacağından endişe etmediğini belirten MHP Genel Başka Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, partilerinin oyunun düşeceğine yönelik algı operasyonu yapmaya çalışanlara da sert çıktı. 1 Kasım seçimlerinde Yozgat halkından destek isteyen Durmaz, Yozgat'ın 13 yıl içinde AK Parti'den gereken desteği alamadığını da dile getirdi.
Siyaset Haberi


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, Milletvekili adayları ile birlikte yaptığı seçim gezilerinde büyük destek gördüğünü söyledi. İl Başkanı Ethem Sedef, Milletvekili adayları Mehmet Ali Çakır, Yunus Yılmaz, Orhan Yüksel, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, İl ve İlçe Yöneticilerinin katıldığı kalabalık bir ekiple seçim çalışmalarını sürdüren Durmaz, 13 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde yatırım alamadığını, sürekli gerilediğini ve marka şehir yerine arka şehir olduğunu ifade etti.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Yozgat halkından 1 Kasım seçimleri için destek istedi. Ülkenin AKP hükümeti ile istikrara değil, kaosa ve hukuksuzluğa sürüklendiğine dikkat çeken Durmaz, “Buradan söz veriyoruz. MHP kadroları çalmayacak, çaldırmayacak, milletin yetkisini en iyi şekilde değerlendirip hizmet olarak millete döndürecek. Milletin ebet müddet kardeş yaşamasını sağlayacak. Ekonomik istikrarı yeniden ülkeye getirecek. AKP iktidarında Türkiye’nin yaşadığı kayıpları yeni reformlarla düzenleyecek” dedi.

 

"AKP PEMBE TABLOLAR ÇİZDİ"

 

Sorgun, Boğazlıyan, Yerköy ve Akdağmadeni'nde seçim irtibat büroları açılışlarına iştirak eden Durmaz, Boğazlıyan, Yerköy’de halkın ve esnafın sorunlarını dinledi ve çiftçinin derdine ortak oldu. Durmaz burada yaptığı konuşmalarda Yozgat’ın AKP Hükümetine verdiği desteğin karşılığını hiçbir şekilde alamadığına dikkat çekti. Esnafın, çiftçinin, memurun oldukça sıkıntılı bir dönemden geçtiğini, bunu gittikleri her yerde görmenin mümkün olduğunu belirten Durmaz, MHP kadrolarının iktidara gelmesi ile ülkede refah ve huzur ortamının temin edileceği sözünü verdi.AKP’nin iktidarı döneminde hep pembe tablolar çizdiğine dikkat çeken Durmaz, “AKP’nin 13 yıllık iktidarını Türkiye’yi bıraktığı beka sorunu olarak özetleyebilirim. MHP’nin yıllardır birinci gündem maddesi hep terör oldu. Herkes siz başka bir şey bilmiyor musunuz diyerek eleştiriyordu ama şuan herkes MHP’nin çizgisine ve düşüncesine geldi. MHP yıllarca gerçek gündemler üzerine siyaset yaparken AKP pembe tablolar çizdi. Şuan Türkiye’nin en önemli süreci terör, çözüm ve bölünme konularıdır. Bunu da MHP iktidarı çözebilir” diye konuştu.

 

"SALDIRIYI KINIYORUZ"

 

Ankara’da yaşanılan terör saldırısının büyük üzüntüsünü duyduklarını belirten Durmaz, "Bu saldırı açıkça Türkiye’ye ve toplumsal dirliğimize yapılmıştır. Hiç şüphesiz birlik ve beraberliğimiz, huzur ve güvenliğimiz caniler tarafından hedef tahtasına koyulmuştur. Suruç’taki menfur saldırının bir benzerinin Ankara’da tekrarlanması, buna çanak tutulması, olası terörist provokasyonlarının takibinin ağırdan alınması yeni bir faciaya davetiye çıkarmıştır. Canlı bombalar başkentimize kadar gelebilmeyi göze almışken, güvenlik ve istihbarat kurumlarının bundan habersiz kalmaları bir başka sorgulanması, üzerine gidilmesi gereken sorumsuzluk ve ihmalkârlıktır. Maalesef vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği kalmamıştır. Teröristler her an her yerde sivillere kast edebilecek bir potansiyel eylem gücüne sahip olduklarını göstermişlerdir. AKP’nin terörle kurduğu taviz ve teslimiyet temelli ilişki ağı milletimizi can evinden vurmuş, kandan beslenenlere cesaret aşılamıştır. Türkiye AKP’nin teröre sempatik ve sıcak bakışının, dış politikadaki tarafgir ve gayri milli yaklaşımın bedelini ödemektedir" ifadelerini kullandı.

 

"YOZGAT'TA BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ"

 

MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef'de yaptığı konuşmada AK Parti hükümetini sert sözlerle eleştirdi. Başkan Sedef: “Yozgatlı her şeyin farkında artık ders verme zamanı geldi. Allah’ın izniyle 13 yılın hesabını soracağız ve Milliyetçi Hareket Partisi’ni Yozgat’ta birinci parti yapacağız. Hedefe ve başarıya kilitlenerek yola çıktık. Sizlerin desteğiyle emin olun; hırsızlardan, ayrıştıranlardan bunun hesabını inşallah soracağız. Bu ülkeyi bu hale getirenlerden, ayakkabı kutularında para saklayanlardan, para sayma makinelerini yatak odalarında saklayanlardan ve Yozgat’ta 13 yıldır bir hizmet getiremeyenlerden hesap sormanın vaktidir, zamanıdır ve fırsatıdır. Geleceğini düşünüyorsan geleceğine oy ver” dedi.

 

yozgathabergazetesi

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Durmaz, Sert, Konuştu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5