Haber Detayı
27 Haziran 2016 - Pazartesi 11:26 Bu haber 1153 kez okundu
 
Dr. Osman Coşkun ORAN Kalkınma Ajansı Yozgat İl Koordinatörlüğünü Ziyaret Etti
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, son yıllarda sağladığı mali desteklerle Yozgat’ta kalkınmanın adresi olan ORAN Kalkınma Ajansı Yozgat İl Koordinatörlüğünü ziyaret etti. Coşkun, Koordinatör Timur Yıldız’dan ajansın işleyişi ve Yozgat ölçeğinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Gündem Haberi


Yozgat’ta, Orta Anadolu Kalkınma (ORAN) Ajansı’nın mali destek programlarına başvuru ve yararlanma oranları son bir yıl içerisinde yüzde 117 oranında artış gösterdi. Artan başvuru sayısının Yozgat’a yatırım olarak yansıdığını belirten Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, ortaya koyduğu gayret ve başarılı çalışmalarından ötürü ORAN Kalkınma Ajansı Yozgat İl Koordinatörü Timur Yıldız’ı tebrik etti.

Coşkun, 2011-2015 mali destek programları için yılda ortalama 40 proje başvururken 2016 yılında bu sayının 78’e ulaşmasının Yozgat adına önemli bir atılım olduğunu söyledi.

ORAN Kalkınma Ajansı ile sağlanan mali desteklerin sadece ekonomik yatırım olmaktan ziyade Yozgat ve ilçelerinin dinamik yapısını da ortaya çıkardığına dikkat çeken Coşkun;

 “Kayseri, Sivas ve Yozgat’ı kapsayacak şekilde yatırım programını belirleyen ORAN Kalkınma Ajansı’nın mali desteklerinden Yozgat’ın son yıllarda ciddi oranda faydalandığı görülmektedir. Yozgat merkez ve özellikle ilçelerde yürütülen çalışmaları yakinen takip ediyorum. ORAN Kalkınma Ajansı’nın mali desteklerinden faydalanan yatırımcı kuruluş sayısındaki artış Yozgat’a yeni yatırım anlamına geliyor. Bu yatırımların şehrin topyekün dinamiklerini harekete geçirecek mali kaynak olarak hayat bulmasını Yozgat’ımız adına önemsiyorum. Yozgat’ın değerlerini, yatırım potansiyelini ortaya çıkaran, bir yatırım sinerjisi oluşturan ORAN Kalkınma Ajansı’nın Yozgat’taki başarısında ciddi anlamda payı bulunan Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız Bey’i ve ekibine, Yozgat’a olan hassasiyetlerinden ötürü de Ajans Genel Sekreteri Sayın Kamil Taşçı Bey’e teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ORAN Kalkınma Ajansı Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız da, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun’a ORAN Kalkınma Ajansı’na gösterdiği yakın ilgi ve destekten ötürü teşekkür etti.

Ajansın son 5 yıl içerisinde Yozgat’ta yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi veren Yıldız, 2011-2015 mali destekler programları için yılda ortalama 40 proje başvurusu yapılıyorken 2016 yılında bu sayısının 78’e ulaştığına dikkat çekti.

Aynı şekilde 2015 yılında mali destek programlarına 36 başvuru yapılıyorken 2016 yılında bu sayının yüzde 117 oranında artış göstererek 2,2 katına çıktığını söyleyen Yıldız, şu bilgileri verdi: “Yozgat mali destek programları proje başvuru sayısını yıllara göre değerlendirdiğimizde 2011 yılında 35, 2012 yılında 34, 2014 yılında 56, 2015 yılında 36, 2016 yılında 78 proje başvurusu yapıldı. Kar amacı güden kurumlar proje başvuru sayıları TR72 Bölgesi Geneli için 2011-2015 dönemi ortalaması 17 iken, 2016 yılında 1,6 katına çıkarak bu sayı 36’a ulaştı. 2015 yılına göre yüzde 57’lik bir artış gerçekleşti.

Kar amacı gütmeyen kamu kurumları, belediyeler ve STK’larda da 2011-2015 dönemi proje sayısı 23 iken, 2016 yılında 3,2 katına çıkarak bu sayı 42’ye ulaştı. 2015 yılına göre yüzde 223’lük bir artış gerçekleşti. İlçelerde de son 5 yılda proje sayısında ciddi oranda artış gerçekleşti. 2015 yılında ilçeler bazında proje sayısı 25 iken bu oran 2016 yılında 62’ye kadar yükseldi.”

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Dr., Osman, Coşkun, ORAN, Kalkınma, Ajansı, Yozgat, İl, Koordinatörlüğünü, Ziyaret, Etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5