Haber Detayı
23 Temmuz 2016 - Cumartesi 04:37 Bu haber 836 kez okundu
 
Dernekler Demokrasiye Sahip Çıktı
Yozgat’ta merkez ve ilçelerden gelen 150 dernek yürüyüş düzenleyerek 15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişimini kınayıp Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yaptı.
Gündem Haberi


Yozgat'ta düzenlenen yürüyüş ve basın açıklamasına Yozgat Dernekler Başkanı Hakkı Yurtlu’unun yanı sıra 150 derneğin yöneticileri ve üyeleri katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nda dernekler adına basın açıklaması yapan Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın,

15 Temmuz gecesi ülkemiz, devletin içine sızmış ve yuvalanmış bir grup  Terör Örgütünün adeta cinnet geçirmiş haliyle  harekete geçen cuntacı ekibin saldırısına uğramış, devletimiz darbeyle ele geçirilmeye çalışılmıştır. Peygamber Ocağı  diye bildiğimiz,”'inançlı insanlardır” diye düşündüğümüz bir grup vatan haini, bu milleti sırtından  vurmuş, güvenini sarsmış, terörle mücadele yerine, milletin kaderiyle oynamaya kalkışmıştır. Gelişmemizi durdurmaya, ülkemizi karalık günlere sürüklemeye ve Allah korusun  bir İç Savaşın eşiğine taşımaya çalışmış, vatanımızı kan gölüne çevirmek istemişlerdir.

 

Bu darbecilerin gözü öylesine dönmüş ki; düşman ordularının bile yapmadığı, daha önceki darbecilerin teşebbüs edemediği şekilde, başta TBMM olmak üzere, bina, yol, köprü ve benzeri yerlere, kirli ve kanlı ellerini uzatmışlardır. Polislerimizi şehit etmişler, insanımızı acımasızca katletmişler, korku ve panik ortamı yaratmışlardır. Gelişen ve değişen Türkiye'de gözbebeğimiz şehirlerimiz, İstanbul ve Ankara'da milletin malı olan uçak ve silahların millete karşı, zarar vermek üzere kullanıldığı bu alçak darbe girişiminin, akılla, izanla ve vicdanla izahı mümkün değildir.

 

Türk milletinin ortak geleceği hukuk ve demokrasidir. Gazi Meclis'e bomba atacak kadar gözü dönmüş olan bu hainler Türk Silahlı Kuvvetlerin bir parçası, bir üyesi olamazlar. Ülkemize kasteden vatan hainlerinden hesap sormak hepimizin namus borcudur. Demokrasiye hep birlikte sahip çıkarak yaşatacağız. Hainlerin Tüm mal varlıklarına el konularak, bunların şehit ailelerine bağışlanmasını- tazminat olarak ödenmesini istiyoruz.

 

Ülkesine, milletine ve devletine sahip çıkan vatandaşlarımız sokaklara ve meydanlara koşarak  kahramanca demokrasi nöbeti tutmuşlar ve demokrasiye sahip çıkarak darbeyi durdurmuşlardır. Halkımız bu gün olduğu gibi geleceğimizin de en büyük teminatıdır. Demokrasiyi sahiplenme noktasında Sivil Toplum Kuruluşları olarak tek vücut halinde ve sarsılmaz bir iradeyle karşı duruyoruz.. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, huzur ve güvenliği için devletimizin ve milletimizin yanında yer alacağımızı ilan ediyoruz.

 

Kahraman Türk Milleti bütün dünyaya örnek olacak şekilde darbenin karşısında durmuş, kanlı darbe girişimini canı pahsına engellenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'ni ve kurumlarını canı pahasına  koruyan bu aziz millet, her türlü övgüye ve takdiri şayandır.

 

Allahın izniyle Türkiye Cumhuriyeti tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu menfur darbe girişimine karşı canlarını ortaya koyarak şehit düşen kahraman güvenlik kuvvetlerimize ve demokrasiye bağlı vatansever vatandaşlarımıza, Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve Türk Milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.   

 

Bu alçakca ihanetin en üst düzeyde cezalandırılmasını ve hainler  idam  istiyoruz. Ülkemizin tüm meydan ve caddelerinde direnmeye devam edeceğiz. Bu durum ortadan tamamen kalkıncaya kadar meydanlarda duracağımızı ilan ediyoruz.

 

“Türk Milletinin birlik ve beraberliğini açıkça tehdit eden darbe girişimi karşısında, Yozgatlı Dernekler ve Sivil Toplum Örgütleri olarak her zaman devletin ve milletin yanında yer alacağımızın bilinmesini isteriz. Türk Demokrasisine ve parlamenter sisteme karşı yapılmak istenen bu darbe girişimini lanetle kınıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Dernekler, Demokrasiye, Sahip, Çıktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5