Haber Detayı
25 Temmuz 2016 - Pazartesi 01:27 Bu haber 716 kez okundu
 
Demirel, Gazetecilik ve Habercilik Demokrasinin En Önemli Gücüdür
Gazetecilik ve Basın Mesleği demokrasimizin en önemli gücüdür. Bugün bunu daha iyi anlıyoruz diyen MMO Yozgat İl Temsilcisi Tahir Demirel, “Sadece gerçekleri tarafsız olarak dile getiren gazetecilerimizin yazdıkları yazılarına, yaptıkları programlarına sansürler uygulandı yada işlerine son verildi” dedi.
Gündem Haberi


Makine Mühendisleri Odası (MMO) Yozgat İl Temsilcisi Tahir Demirel, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Demirel mesajında şu ifadelere yer verdi;

Gazetecilik ve Basın Mesleği demokrasimizin en önemli gücüdür. Bugün bunu daha iyi anlıyoruz. Sadece gerçekleri tarafsız olarak dile getiren gazetecilerimizin yazdıkları yazılarına, yaptıkları programlarına sansürler uygulandı yada işlerine son verildi.

Maalesef üzülerek belirtmeliyim ki son yıllarda istisnaları ayırarak medyamız mevcut iktidarın ve adına cemaat diyerek İslam’ın özüne zarar verenlerin güdümüne girmiş, onların yandaşlığına soyunmuş, tabiri caizse geçici bir süreliğine kullanım haklarını kiraya vermişlerdir.

Kartel Medyası yukarıda söylediklerimizi yaparken, fikri hür, irfanı hür gerçek gazeteci kimliğine sahip yerel basın mensuplarımız imkansızlıklar içinde üç beş kuruş hatır gönül reklamları ile gerçekleri halkımıza duyurmaya çalışmaktadırlar.

Milletine silah çekmiş, demokratik düzenimizin temelini dinamitleyip darbeye kalkışıldığı günümüz Türkiye’sinde bu hasarı onarma ve darbenin izlerini silmek yine basınımıza düşmektedir. Bunun için basınımız, kartel, cemaat ve iktidarın güdümünden çıkarak Milli Medya kimliğine bürünüp, Türk Milleti’nin yanında yer alarak, Medyanın namusuna sahip çıkıp, bilgi kirliliğini ortadan kaldırarak gerçeklere sarılmalıdır. Bugünleri hasarsız atlatmak Milli Medya ile mümkündür.

Basınımız ve gazetecilerimiz etik değerlere sahip olarak yaptıkları haberler hürdür ve hiçbir zamanda sansürlenemez. Çünkü milletin ta kendisi ve duyulan sesidir. Bunun yanında basınımız ve gazetecilerimiz kalemlerinin namusuna sahip çıktıkları an bu karanlıklar aydınlığa dönecektir.

Bağımsız, özgür, vicdan sahibi gazeteciler ve basınımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramlarını kutluyorum. Ayrıca sansürün artarak devam ettiği günümüzde Sansürün kaldırılış yıl dönümünü de kutluyorum” ifade etti.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Demirel,, Gazetecilik, ve, Habercilik, Demokrasinin, En, Önemli, Gücüdür,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5