Haber Detayı
21 Haziran 2016 - Salı 03:25 Bu haber 2241 kez okundu
 
Coşkun, Yozgatlılardan Özür Diledi
Yozgat 23’ncü dönem Milletvekili ve Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun, Tüm Yozgatlılardan yapmamız gerek hizmeti yapamadığımız için, onların emanetine layık olamadığımız için ben şahsım adına özür diliyorum” dedi.
Gündem Haberi


Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun önceki akşam Yozgat’ta bulunan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Coşkun burada Yozgat milletvekilinin 4’ten 3’e düşmesini değlendirerek, payıma düşen kısmı üzerime alıyorum dedi.

TÜM YOZGATLILARDAN ÖZÜR DİLİYORUM

Coşkun burada yaptığı açıklamada; Basında yansıdı Yozgat milletvekili sayısı 4’ten 3’e düştü. Ben milletvekili olduğumda 2007’de Yozgat’ın 6 milletvekili vardı şuanda 3’e düşmüş durumda, ben bir milletvekili olarak burada ki sorumluluğumuzun büyük olduğunu düşünüyorum, payıma düşen kısmını da üzerime alıyorum. Tüm Yozgatlılardan yapmamız gerek hizmeti yapamadığımız için, onların emanetine layık olamadığımız için ben şahsım adına özür diliyorum. Tabi bazı şeylere insanın aklı yetiyor gücü yetmiyor. İnsan üzülüyor. Vatan içim millet için en çok şehit veren il ama bakıldığı zaman ülke imkanları kıyaslandığında Doğudan Güney Doğudan daha az gelişmekte olan ve sürekli göç veren kan kaybeden bir il. Tabiki burada kendi payıma düşen sorumluluğu alıyorum. Hakkıyla Yozgat’a layık olamadığımı düşünüyorum ve Tüm Yozgatlılardan bu açıdan özür diliyorum” dedi.

FUAT OKTAY BAŞBAKANLIK MÜŞAVİRİ OLDU

Güzel bir haber aldığını ve kendisini ümitlendirdiğini söyleyen Genel Müdür Coşkun,  “Çok sevdiğimiz hemşerimiz benim uzun zamandır yakinen tanıdığım başarılı bir bürokrat başbakanlık müsteşarı oldu. İnşallah başbakanlık en etkili pozisyonunda bu göreve geldi. İnşallah Yozgat için güzel gelişmelere vesile olur diyorum. Kendisine buradan başarılar diliyorum. Ülkemize milletimize daha önceki görevinde yaptığı başarıları bu makamda da yapacağına inanıyorum. Sayın başbakanlık müsteşarı Fuat Oktay beyin hemşerimiz hem ülkemize hem Yozgat’ımıza azami katkı sağlayacağını ümit ediyorum. İnşallah yapacağımız çalışmalarla Yozgat’ımıza hizmeti yapmayı Cenab-ı Hak bizlere nasip eder. Fakat bu noktada tüm Yozgatlılar olarak konuyu dert edinmemiz gerektiği kanaatindeyim” diye söyledi.

HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI

Herkes üzerine düşeni yapıp birlik beraberlik içerisinde bu problemin çözümü için gayret etmemiz gerektiğine inanıyorum diyen Coşkun, “Tabi kendi ölçümde elden geleni yapmaya gayret ediyorum. Ancak, yine söylediğim gibi yapabileceklerimiz sınırlı. Şu ortaya çıkıyor maksimum birlik ve beraberlik içerisinde olmamızın önemi ortaya çıkıyor. Yani, bir birimize destek olmak, bir birimize yardımcı olmak, bir birimizin gücüne güç katmak zorundayız. Çünkü bütün dünyanın gözü ülkemizin üzerinde, tüm mazlumların gözü ülkemizde yani bir birimize sahip çıkıp güçlü olmak mecburiyetimiz var. Biz ne kadar güçlüysek dünyanın her köşesinde mazlumlar zulme uğramaktan kurtulmuş olacak” diye ifade etti.

SANAYİ TEKNOLOJİSİNE YÖNELİK YATIRIMLAR YOZGAT’A GETİRİLMELİ

Sayın müsteşarımızın Oktay Bey’in sanayi ve teknoloji konusunda teknik donanımını bildiğini ifade eden Coşkun,  oldukça yüksek profilli bir arkadaşımız. Sanayi bakanımız Fikri Işık Bey’de yine tanıdığım birlikte çalıştığım bir bakanımız. Bu kapsamda mutlaka savunma sanayine yönelik bir teknolojiyi, bir yatırımı Yozgat’a getirilmesine vesile olmaları gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda Sayın Başbaknımız Binaki Yıldırım Bey’inde katkısı olacağı kanaatindeyim. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’inde Yozgat’a her geldiğinde Yozgat’ın marka şehir olacağı taahhütleri gereği mutlaka Yozgat Türkiye’nin tam merkezinde olan bir il artık bu gidişe dur denek, artık buradan bir geri dönüş yapıp hızlı bir şekilde kalkınmasını sağlayacak çaba ve gayret içerisinde olmamız gerektiği kanaatindeyim” diye ifade etti.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Coşkun,, Yozgatlılardan, Özür, Diledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5