Haber Detayı
23 Kasım 2016 - Çarşamba 21:43 Bu haber 387 kez okundu
 
Coşkun, Onlar Gerçek İlmin Nurlu Yüzü Oldular
AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı Dr. Osman Coşkun, öğretmenlik mesleğinin yeryüzünde yapılabilecek en güzel görevlerden bir tanesi olduğunu belirterek; “Onlar ki 15 Temmuz’un karanlık gecesinde milletin üzerine çökmeye çalışan ihanet bulutlarını vatan aşkı ile aydınlatan gerçek ilmin nurlu yüzü olmuşlardır” dedi.
Gündem Haberi


Coşkun, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlarken, ebediyete intikal etmiş öğretmenlere de Allah’tan rahmet diledi. 

Öğretmenlerin bir milleti karanlık, virajlı, engebeli yollardan çekip, aydınlık güzergahlara yol aldıran önemli bir kılavuz, yol gösterici, ilim güneşi olduklarını belirten Coşkun, 15 Temmuz darbe kalkışmasının yaşandığı ihanet gecesini hatırlatarak, önemli mesajlar verdi.

Coşkun; “15 Temmuz’da milletimizin üzerine çökmeye çalışan kara bulutları dağıtan milletin feraseti, sarsılmaz inancı ve vatan aşkıdır. Bir milletin yalnızca doğrunun ışığında yol almasını sağlayan en önemli yol gösterici ilmin ışığıdır. O ilimdir ki, dininin hakikatlerini, vatan aşkının önemini, millet olmanın bilincini öğreten. 15 Temmuz gecesi ihanetin karanlık yüzüne hizmet edenlere karşı dik duran bu milletin temelinde gerçeklerin nurlu yüzü yer almaktadır. Ki, bu nurlu yolculuğa götürün de hakikati ilimle buluşturan kıymetli öğretmenlerimizdir. 15 Temmuz gecesi şehit olan, gazilik mertebesine ulaşan kıymetli öğretmenlerimiz olduğu gibi, onların yetiştirdiği vatanperver bir millet ihanet set olmuş, dik durmuştur. Böylesine kutsal bir vazifenin mensubu olan kıymetli öğretmenlerimizin bu önemli gününü tebrik ediyor, aydınlık, nurlu yarınlara götürecek vatanperver bir nesil yetişmesinde yol gösterici olan kıymetli ilim erbaplarına sağlık ve mutluluklar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Coşkun,, Onlar, Gerçek, İlmin, Nurlu, Yüzü, Oldular,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5