Haber Detayı
11 Ağustos 2016 - Perşembe 14:52 Bu haber 3098 kez okundu
 
Cinsel İstismar İddialarına Valilikten Açıklama
Yozgat’ın Çayıralan İlçesi Cürali Köyünde zihinsel engelli bir kadına tecavüz edildiği konusunda Yozgat Valiliğinden yapılan açıklamada, olayın şiddet ve nefretle kınandığı bildirilerek, soruşturma kapsamında adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 5 kişinin adli makamlarca yapılan yeniden değerlendirme neticesinde şüpheliler hakkında ayrıca gözaltı kararı alındığı bildirildi.
Yaşam Haberi


Yozgat valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verild;

9 Ağustos 2016 tarihinde basında yer alan İlimiz Çayıralan İlçesi Cürali Köyü’nde engelli bir kadına tecavüz edilmiştir. Öncelikle bu elim olayı şiddet ve nefretle kınıyoruz.

Bu olayla ilgili olarak mağdurun ailesinin adli makamlara müracaatı üzerine gerekli adli işlemler Çayıralan Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılmıştır. Ayrıca gereken her türlü idari işlemin yapılması için ilgili kurumlara talimat verilmiştir.

Bu çerçevede aşağıdaki hususları kamuoyuyla paylaşmak isteriz.

Soruşturma dosyasına ilişkin detayların kamuoyuyla paylaşılmasının şu aşamada adli süreci olumsuz etkileyeceği kanaatiyle Çayıralan Cumhuriyet Savcılığı’nın talebi üzerine Çayıralan Sulh Ceza Hakimliğince söz konusu soruşturmada gizlilik kararı verilmiştir. Bu sebeple konunun tam olarak açığa kavuşturulabilmesi için soruşturma hakkında detaylı bilgiler kamuoyuyla paylaşılamamaktadır. Ancak adli makamlardan alınan bilgilere göre, mağdurun ve babasının verdiği bilgiler doğrultusunda 5 kişiye adli kontrol şartı ile her gün kolluk birimlerine imza atma zorunluluğu ve yurtdışına çıkış yasağı uygulanmıştır. Adli makamlarca yapılan yeniden değerlendirme neticesinde şüpheliler hakkında ayrıca gözaltı kararı alınmıştır.

Yozgat Valiliği olarak;

Mağdurun ailesiyle iletişime geçmek üzere Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz bünyesinde görevli uzman bir psikolog ve sosyal çalışmacı görevlendirilmiştir.

Savcılık talebi üzerine ilgili şahsın bakım ve rehabilitasyon merkezine yerleştirilmesine yönelik gerekli çalışmalar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı nezdinde başlatılmıştır.

İl Müdürlüğümüz bünyesinde görevli kurum avukatı 10 Ağustos 2016 tarihi itibariyle mağdur lehine davaya müdahil olmak üzere ivedilikle görevlendirilmiştir.

İl Jandarma Komutanlığımıza adli sürecin hızla ilerlemesi için gerekli tedbirleri almaları talimatı verilmiştir.

Yozgat Valiliği’nce mağdurun ve ailesinin korunması ve adaletin süratle tecelli etmesi için tüm idari tasarruflar eksiksiz olarak yerine getirilmeye ve bu elim hususta kamuoyunun bilgilendirilmesine devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Cinsel, İstismar, İddialarına, Valilikten, Açıklama,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5