Haber Detayı
17 Mayıs 2016 - Salı 11:42 Bu haber 1139 kez okundu
 
Çiçek, İktidara Seslendi, Hesap Soracağız
CHP Yozgat İl Başkanlığı Ergenekon davasında 52 ay tutuklu kalan sonrada milletvekili olarak meclise giren CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek’i ağırladı. Çiçek CHP İl başkanlığı ziyaretinde iktidar partisini hedef alarak AK Parti iktidarından soracak hesaplarının bulunduğunu söyleyerek; “Yargının tarafsızlığı, bağımsızlığı, güçlü ve siyasetin arka bahçesi olmayan bir yargıyı hep birlikte kuracağız. Sorulacak çok hesabımız var” dedi.
Siyaset Haberi


CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, CHP Yozgat İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, Kadın Kolları Başkanı Özgür Karslıoğlu’da hazır bulundu. İl Başkanı Yaşar ziyaretinden dolayı aynı zamanda bölge milletvekili olan Dursun Çiçek’e teşekkür etti.

Yaşar; “Yozgat’ın sorunları ile ilgili bölge milletvekili olarak Yozgat’ın sorunlarına sahip çıkacağını söyledi, eksik olmasın. O amaçla aramızdalar. Kendilerine bizi onurlandırdıkları, ilimize, partimize sahip çıktıkları için çok teşekkür ediyorum. Bizim Yozgat olarak milletvekilimiz yok. Yozgat iktidara en  çok oy veren illerin başında olmasına rağmen maalesef umduğumuz hizmeti alamadık, alamıyoruz” dedi.

 

İki gün süren il başkanları toplantısı için hafta sonu Van’da bulunduğunu hatırlatan Yaşar, şu açıklamalarda bulundu: “Van’da il başkanları toplantımız vardı, iki gün Van’daydık. Van çok gelişmiş, buradaki devlet yatırımları çok ciddi anlamda. Yozgat’la karşılaştırmaya çalıştım mümkün değil. Havaalanı var, saat başı 300-500 insan şehri geliyor. Sokakları geç saate kadar canlı, esnafı gerçekten esnaf. Girdiğiniz zaman sizin misafir olduğunuzu biliyor, size sahip çıkıyor. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi’ne Vanlıların çok ciddi sempatisi olduğunu gördüm. Bütün Van halkına Yozgat’tan teşekkür ediyorum.”

 

Milletvekili Dursun Çiçek de burada partililere hitaben yaptığı konuşmada; “Bundan sonra selam vermeden, sizlerle sohbet etmeden geçmeyeceğim. Meclisin kapalı olduğu Perşembeden itibaren, Amasya, Sivas, Tokat, Yozgat, sonra da Kırıkkale’de partililerimizle, yerel basınımızla  sohbet edeceğiz,, gündemi değerlendireceğiz ve ilk seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı için yapmamız gerekenleri birlikte değerlendireceğiz, genel merkezin politikalarını sizlere aktarmakta, sizlerin taleplerini de genel merkeze aktarmakta da köprü olacağız” dedi.

 

Çiçek, ayrıca partililere; ‘Umutsuzluk yok, ne badireler atlattık. 52 ay cezaevinde yattık.  Kötümserlik, teslimiyet asla mümkün değil” çağrısında bulundu.

2007-2008 yıllarında Yozgat Valisi olan amca oğlu Amir Çiçek’ten dolayı Yozgat’ı yakinen tanıdığını belirten Çiçek; “Yozgat’ı yakından tanıyorum, hem yörenin çocuğu olduğum için tanıyorum hem de 2007-2008 yıllarında amcamın oğlu burada valilik yapmıştı sağolsun Amir Çiçek o da Yozgat’ı ailece bize gezdirmişti. Yozgat’ın sorunlarının çözümü konusunda Ankara’da, İstanbul’da birlikte mücadele edeceğiz.”

Konuşmasında AK Parti iktidarını da eleştiren Çiçek, şunları söyledi; “Bu iktidarın geçmişte yardım ve yataklık yaptığı suç örgütleri ile şimdi mücadele içerisinde olması, hatalarını görmesi. Hataları görmek bir erdemdir. Bu iktidar Paralel Devlet dediği cemaatle beraber birlikte yıllarca yürüdü. Ne zamanki cemaat iktidarı da hedef alınca aldatıldık, kandırıldık deyince şimdi cemaatle bir mücadele içinde.

Yine IŞID içinde aynı şeyleri söyleyebiliriz. Sanki Suriye’de rejimi değiştirmek sanki bize düştü, bu iktidar yine Suriye’nin iç işlerine karıştı. IŞID’e destek verdi. Şimdi IŞID’le silahlı kuvvetler mücadele ediyor. IŞID’in Kilis’e attığı roketleri önlemeye, güvenliği sağlamaya çalışıyoruz.

 

Esas canımızı yakın PKK terör örgütü. Yine yıllarca PKK terör örgütüne yardım, yataklık yapan, valilere görmeyin diyen, askeri kışlalara, polisi de karakollara hapseden yine bu iktidardır. Hatta operasyon taleplerini imzalamayan da bu iktidardır. Ne zamanki 7 Haziran’da Güneydoğu’nun oyunu kaybetti şimdi PKK ile amansız bir mücadeleye girdi. Bu sabıkalarını hep beraber yargıya taşıdık, suç duyurularında bulunduk. Ancak Türk yargısı ne yazık ki, iktidarın liderlerini yargılayacak güçte, tarafsızlık ve bağımsızlıkta değil. Bunu da Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler sağlayacağız. Yargının tarafsızlığı, bağımsızlığı, güçlü ve siyasetin arka bahçesi olmayan bir yargıyı hep birlikte kuracağız. Sorulacak çok hesabımız var. En önemlisi de çağdaş Cumhuriyete, laiklik ilkesine, sosyal devlet ilkesine aykırı, Cumhuriyetin kazanımlarını inkar eden, karşı darbeci, Osmanlıcı, gerici, bu siyasi iktidardan Türkiye’yi kurtarmak en büyük amacımızdır. Bunu da ilk seçimlerde başaracağımıza inanıyoruz çünkü kendi içlerinde de çekişmeler var.”

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Çiçek,, İktidara, Seslendi,, Hesap, Soracağız,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5