Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 23:06 Bu haber 327 kez okundu
 
CHP Milletvekili Keven, Yozgat Valisi Çakır'dan cevap istedi
Koronavirüs şüphelisinin izole edilmeden kendi imkanlarıyla Yozgat'a gönderildiğini söyleyen Keven, Yozgat Valisi Kadir Çakır’dan olayın soruşturulmasını talep etti.
Gündem Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat Şefaatli ilçesinde gerçekleşen son koronavirüs vakaları hakkında konuştu.

 

Koronavirüs şüphelisinin izole edilmeden kendi imkânlarıyla Yozgat’a gönderildiğini söyleyen Keven, Yozgat Valisi Kadir Çakır’dan olayın soruşturulmasını talep etti.

 

“Şefaatli Başköy’de ikamet eden 67 yaşında bir vatandaş çeşitli şikâyetlerle Şefaatli Devlet Hastanesi’ne gidiyor ve burada koronavirüs hastası olmasından şüpheleniliyor. Ancak Şefaatli Devlet Hastanesi Başhekimliği, koronavirüsten şüphelendiği hasta için acil durum önlemlerini alıp izole bir şekilde ambulansla hastayı Yozgat Şehir Hastanesi’ne götürmesi gerekirken hastane yetkilileri hiç bir önlem almadan hastaya Yozgat’a gitmesi gerektiğini söylüyor. Bunun üzerine hasta Yozgat Şehir Hastanesi’ne kendi imkânlarıyla gidiyor. Burada yapılan tetkiklerle koronavirüs tespit ediliyor. Bu geçen sürede koronavirüs başka birilerine bulaştıysa bunun hesabını kim verecek? Pandemi sürecinde bir hastane yönetimi şüphelendiği hastaya böyle mi yaklaşmalıdır? Hasta kendi imkanlarıyla gidecekse izolasyon önlemleri için genelgeler neden yayımlanmıştır? Yozgat Valiliği’ne bu durumu soruşturup açığa çıkarması için sesleniyorum. Şefaatli’den gelen hasta neden izole edilip Yozgat’a getirilmedi? Bu arada geçen sürede temas ettiği kişiler araştırıldı mı? Bu kişilere test yapıldı mı? Başköy’de herhangi bir tarama yapıldı mı? Hastanın Şefaatli’de banka şubesine bile girip çıktığı söyleniyor. Bu iddiaların araştırılmasını ve gerekli tedbirlerin ciddiyetle alınmasını Yozgat Valisi Sayın Kadir Çakır’dan rica ediyorum.”

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Ali Keven, CHP, Yozgat Valisi, Kadir Çakır, Şefaatli, Koronavirüs, İhmal
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5