Haber Detayı
15 Ekim 2015 - Perşembe 15:44 Bu haber 1723 kez okundu
 
CHP'li Kaytan, Merkez Türkiye Projesi Yozgat'tan Başlayacak
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat 1'nci Sıra Milletvekili adayı Onur Kaytan mikrofonumuza konuştu. Kaytan Merkez Türkiye Projesi Yozgat'tan başlayacak dedi.
Özel Haber Haberi


Vatandaş Neden Onur Kayta’a Oy Vermeli ?

Yozgat’ın öz evladıyız, Yozgat’ta yetişmiş, Yozgat’ta hayatını sürdüren ve sürdürmeye devam edecek bir kardeşleriyim, evlatlarıyım. Dolayısıyla aday profiline bakıldığı zaman Yozgat’ta yerleşik olarak tek ben gözüküyorum. Bu nedenle ilk önce evlatlarınsa sahip çıkmalarını düşünüyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin geçtiğimiz seçimlerde olduğu gibi bu dönemde yine çok ciddi büyük projeleri var. Bu projelerin hepside vatandaşlarımızın rahatı için,huzuru için, barış içerisinde yaşaması için, sosyal devlet anlayışının ön plana çıktığı için insanlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına Cumhuriyet Halk Partisini (CHP) ve Onur Kaytan’ı seçmeliler diye düşünüyorum.

Sizinde bahsettiğiniz gibi İl Başkanlığı yaptınız aktif siyaset içindesini, neden milletvekili olmayı düşündünüz? Yozgat’a ne gibi katkılarınız olacak? Yozgatla  alakalı projeleriniz nelerdir? Neden CHP’ye oy verilmeli?

İl başkanlığı yaptık, il başkanlığı sürecinde hiç kimseye şu partili, bu partili, şu görüşlü, bu görüşlü diye bakmadık. Hiç kimsenin siyasi görüşüne bakmadık, etnik kökenine bakmadık, bizden aman dileyen, destur dileyen herkese kapımızı açtık. Hizmet noktasında elimizden geldiği ölçüde çabalarımızı sarf ettik ve halkımıza o konuda destek olmaya çalıştık. İl başkanlığından sonraki süreçte bu işin birazda meclis kanadı vardır. İnsanlarımıza daha çok hizmet daha çok yaşam kalitesini arttırmak adına bir şeyler yapmamız gerektiğini düşündük. Örgütümüzle, il yönetimimizle bu görüşmeler yapıldıktan sonra partimiz bize bu görevi verdi ve biz milletvekili adayı olarak halkımızın huzuruna çıktık.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak 13 yıllık AKP döneminde Yozgat’ın buharlaşmasına sebep olan yapıyı değiştirmek üzere yola çıktık. Yozgat’ın bu iktidar döneminde istikrar sürsün dedikleri onlar için bir aldatma olduğunu vatandaşlarımıza anlatmak için biz yola çıktık. Cumhuriyet Halk Partisi olarak AKP döneminde yoksullaştırılan, zulmedilen bir yapıyı değiştirmek üzere bu yola çıktık. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla AKP döneminde hep söyledikleri hayal ürünlerini halkımıza göstermek adına biz bu yola çıktık. Dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz halkımızın daha huzurlu, daha barış ve daha sosyal imkanlarla hayatı devam ettirmeleri adına, onlara daha iyi bir düzen sunmak adına biz yola çıktık.

Yozgat için büyük projeleriniz nelerdir? Milletvekili olduğunuz taktirde Yozgat’a kazanımınız ne olacaktır?

13 yıllık AKP döneminde altın çağını yaşıyor dediğimiz Yozgat maalesef altın çağını yaşayamamıştır. Üst düzey, bakanlar, yöneticiler, bürokratlar olmasına rağmen Yozgat kaderine mahkum edilmiştir. Biz bu kader mahkumiyetini ilk önce yıkmak istiyoruz. Yani Yozgat’ın göç veren iller sıralamasında birinci sırada olması, son 13 yıllık dönemde 250 bin göç vermesi bu bizim onurumuzu rencide etmektedir. Yozgat’ın daha yaşanabilir memleket haline getirilmesi gerekmektedir. Yozgat’ı göç eden il değil göç alan bir il haline dönüştürmek istiyoruz.  AKP döneminde hep bahsediyorlar, duble yollar diyorlar bir sürü insanımız can verdi ve hala vermeye devam ediyor, halen tamamlanamadı. Çıkıyorlar havaalanı yapacağız diyorlar kandırmaya çalışıyorlar, halen havaalanıyla ilgili maalesef hiç bir şey yok.  Hızlı trene boy boy manşetlere çıktılar 2015 yılında biz hızlı treni getireceğiz dediler bakıyoruz hızlı trenin henüz altyapısı bile tamamlanmamış.  Çiftçilerimize bakıyoruz perişan, emekliye bakıyoruz perişan, esnafımıza bakıyoruz perişan. Tamamen yoksullaştırılmış, yok olmaya yüz tutmuş bir il haline dönüştük. Bizler diyoruz ki, biz çiftçinin, emeklinin, esnafın yanındayız, öğrencilerimizin yanındayız. Geniş kapsamlı geniş katılımlı projelerimiz var. Çiftçilerimizin mazotu Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında 1 lira 80 kuruş olacaktır. ÇKS sistemine kayıtlı olan çiftçi kardeşlerimizin bundan sonraki süreçte 1 Kasımdan sonra Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarında 1.80 liradan mazot alacaklar. Yine esnaflarımızla ilgili bu kredi faizlerinin yüzde 80 oranında iyileştirilmesi gündemimizde ve kredi kartı mağduru olan arkadaşlarımızın yüzde 80 oranında faizlerinin silinerek vatandaşımıza daha rahat imkanları sunmamız, projelerimiz arasında.  Emeklilerimizle ilgili özellikle emeklilerimiz perişan aldıkları maaşları yetmemektedir. Bu maaşlarından dolayı geçim şartları baya bir zorlaşmıştır ve çalışmak zorunda kalmaktadırlar. Çalıştıkları zaman emekli maaşlarından kesintiler yapılmakta biz bunların hepsini emekli kardeşlerimize tekrar iade edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarında emeklilerimize Ramazan ve Kurban Bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğiz. Çünkü onların sosyal yaşantısı bizler için önemli. Emelidir emek vermişlerdir, emlerinin karşılığını yeterince alamamaktadırlar. Yine başka bir projemiz  esnafımızın vermiş olduğu SGK ve vergi ödemelerini aynı oranlarda tekrar sıfır (0) faizli kredilerimiz söz konusudur.

Asgari ücreti bin 500 yapacağımızı söylemiştik. Biz bunların hepsini yapacağımıza inanıyoruz. Geçtiğimiz Seçimlerde de bunları beyan etmiş, söylemiştik. Ancak bize bunları nerden alacaksınız diyen iktidar bizden kopyaladığı projelerle halkımızın huzuruna çıkmıştır. Dolayısıyla kopyalara aldanmamaları gerektiğini düşünüyoruz. Eğer ki iktidar o yapacaklarından bizden almış olduğu projeleri kopyalamasıyla, kandırmasıyla halk gidecekse iktidar bu işleri uygulamakla görevlidir. Samimiyse buyursun uygulasın bizde ona mecliste destek olalım. Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkımızın rahatı ve huzuru için her şeyi yapmaya hazırız.

Şu projeye de dikkatinizi çekmek istiyorum. Esas can alıcı noktamız. Çıkıyorlar diyorlar ki 3’ncü Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’ni Yozgat’a kuracağız diyorlar. Bunu söyleyen arkadaşlar aceba hiç OSB’ye gelmiş mi, OSB’de çalışan iş adamlarıyla dertleriyle, sıkıntılarıyla ilgilenmişlermi? Teşvik yasası dediler TR72 kapsamında Yozgat’ı bermuda şeytan üçgenine mahkum ettiler ordan hala biz yatırımlar alamıyoruz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi Olarak Genel Başkanımızın geliştirmiş oldu çalışma arkadşların geliştirmiş olduğu merkez Türkiye projesi var.  Merkez Türkiye projesi katma değer vergisi yüksek olan ürünlerin dış pazara yaklaşık 58 ülke pazarına gönderilmesiyle ilgili lojistik bir projedir. Ye Yani bir lojisik üst kurulacaktır. Dolayısıyla bu lojistik üste 2 milyon 2 yüz bin civarında bir kişiye istihdam alanı sağlanacak. Biz şunu söylüyoruz, Yozgat’ın ,istikrarlrarına, Yozgat’ın geleceğine, Yozgat’ın bundan sonraki göç veren il değil göç alan il olmasını istiyorsak, merkez Türkiye projesinin Yozgat’a gelmesini en azından bir ayağının Yozgat’a getirmesini istiyorsak artık seçmenlerimizi sandığa gittiği zaman  Cumhuriyet Halk Partisine destek olmaları gerekmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak 1 Kasım da iktidar olursak ve bizde Yozgat’tan milletvekili olursak merkez Türkiye projesinin bir ayağını Yozgat’a getirecek göçün çnüne geçmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Merkez Türkiye projesi Yozgat’tan başlayacak ve iddialı konuşuyorum. Bize o desteği o gücü versinler bizden istesinler. Biz o şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gittiğimiz yerlerde insanlar bizi gerçekten çok güzel karşılıyorlar projelerimizi anlatıyoruz ayağa yere basan projeler

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: CHP'li, Kaytan,, Merkez, Türkiye, Projesi, Yozgat'tan, Başlayacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5