Haber Detayı
25 Mayıs 2016 - Çarşamba 13:46 Bu haber 2083 kez okundu
 
Çeliksoy Güven Tazeledi
Yetiştirme Yurtlarından Ayrılanlar ve Eğitim Çalışanları Sendikası (YURT – AY Sen) 2. Olağan Genel Kurulu 21 Mayıs 2016 Cumartesi günü Yozgat Galata Çamlık Otel Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Genel kurulda büyük çoğunluğun desteğini alan Başkan Hakan Çeliksoy güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.
Gündem Haberi


Yurt-Ay Sen Sendikası 2. Olağan Genel Kurulu yapıldı.  Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekilen kongrede genel başkan Hakan Çeliksoy ezici bir çoğunlukla yerini korumayı başardı. Sendikanın kurucu başkanı olan Çeliksoy’un yerini sağlamlaştırdığı genel kurulda, Yönetim Kurulundan üç isim yerini yeni isimlere bıraktı.

Yozgat Yurt-Ay Derneği başkanlığını üstlenen Hakan Çeliksoy, kurucu başkanlığını üstlendiği Yurt-AY Sen genel kurulundan güven oyu alarak çıkmayı başardı.

Yurt-Ay Sen 2. Olağan Genel Kurulana; Yurt-Ay Sen Kurucu ve Genel Başkanı Hakan Çeliksoy, Yurt-Ay Sağlık Sen Genel Başkanı İrfan Yiğit, Büro Sen Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler Başkanı) Masar Uçar, Tarım Sen Genel Başkanı Selçuk Ay, üyeler, Yurt-Ay sevdalıları, çok sayıda misafir ve davetli katıldı. Açılış konuşması ve gündemin okunmasının ardından divan heyeti seçildi. Divan Kurulunda Yurt-Ay Sağlık Sen Genel Başkanı İrfan Yiğit, Niğde Yurt-Ay Derneği Başkanı ve Yurt-Ay Sağlık Sen Niğde İl Temsilcisi Yunus Ak ve Naci Eylen görev yaptı. Divan seçimi sonrası ise saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasından hemen sonra gündem maddelerine geçildi.

Sendika 2. Olağan Genel Kuruluna birlik ve beraberlik damga vururken, delegelerin tamamı Kurucu ve Genel Başkan Hakan Çeliksoy’un görevine devam etmesi için oy kullandı. Yönetim Kurulundan üç isim yerini yeni isimlere bırakırken, hizmetlerinden dolayı birer plaketle ödüllendirildiler. Başkan Çeliksoy yaptığı konuşmada, şu görüşlere yer verdi: “Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Türk Milletinin öz çocuklarıyız biz. Bu yüzden “Yurdun Çocukları” derler bize. Ne güzel bir unvandır bu taşıdığımız. Her birimizin ayrı bir hikâyesi vardır. Önemli olan da aynı hikâyede buluşmaktır.

Kamuda çalışan arkadaşlarımızla irtibatımızı koparmamak ve kader birlikteliğimizi çalışma hayatında da sürdürmek maksadıyla YURT – AY Sendikası’nı kurduk. Kuruluş gününden bu yana önemli bir yol kat ettik. Dünya görüşü olarak benimseyip, iliklerimize kadar htiğimiz düstur “mazlumun yanında” olmaktır. Haksızlığa uğrayan her kim olursa olsun teşkilatımız hep yanında olacak ve mücadelesini her platformda verecektir.

İlkemiz daima hak, adalet ve milletin bölünmez bütünlüğü olacaktır. Bütün insani teşkilatlarda imzası olan ve “insanı yaşat ki devlet yaşasın” diyerek bize yol gösteren ecdada dualarla konuşmama son verirken; hepinizi saygı ve hürmetlerimle selamlıyorum.”

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Çeliksoy, Güven, Tazeledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5