Çekerek Belediyesi'ndne Hayvan Üreticilerine Danışmanlık Teknik Desteği veriyor
Haber
01 Şubat 2021 - Pazartesi 21:30
 
Çekerek Belediyesi'ndne Hayvan Üreticilerine Danışmanlık Teknik Desteği veriyor
Yozgat’ın Çekerek Belediyesi Organize Hayvancılık Bölgesinde Üretim yapmak isteyen vatandaşlara TKDK, IPARD gibi kurumlardan yapacakları projeler için Danışmanlık Teknik Desteği veriyor
Ekonomi Haberi
Çekerek Belediyesi'ndne Hayvan Üreticilerine Danışmanlık Teknik Desteği veriyor

Yozgat’ın Çekerek Belediyesi Organize Hayvancılık Bölgesinde Üretim yapmak isteyen vatandaşlara TKDK, IPARD gibi kurumlardan yapacakları projeler için Danışmanlık Teknik Desteği veriyor,

 

 

Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, TKDK İl Koordinatörü Selim Türker, İlçe Tarım Müdürü Şehabettin Murat, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Akkan, Belediye Meclis Üyeleri ve Hayvan Üreticileriyle birlikte Çekerek'te hayvancılık üzerine toplantı düzenledi.

 

 

 

Hayvan üreticilerimizin daima yanındayız diyen Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır yaptığı açıklamada;

“Bugün TKDK İl Koordinatörü Selim Türker, İlçe Tarım Müdürü Şehabettin Murat, Ak Parti İlçe Başkanımız Mehmet Akkan, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Hayvan Üreticilerimizle birlikte Çekerek'te Hayvancılık üzerine toplantı düzenledik.

 

Sadece Çekerek bölgemizde 30 binin üzerinde büyükbaş, 15 binin üzerinde küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Et, süt, yoğurt, Karkas Et ve Kurbanlık gibi tonlarca hayvansal üretim gerçekleştirilmektedir” dedi.

 

 

ÜRETİCİYE TÜRLÜ TEKNİK DESTEĞİ VERİYORUZ

 

Tüm bu üretiminin ekonomiye çok daha artı kazandırılması için Belediye olarak bizlerde elimizden gelen çabayı göstermek zorundayız diyen Başkan Çakır, “Çekerek'te Hayvancılığı ayağa kaldırmak için gece gündüz demeden çalışıyor, üreticinin kapasitelerini artırabilmesi için de her türlü teknik desteği de veriyoruz.

 

 

PROJELER İÇİN DANIŞMANLIK TEKNİK DESTEĞİ VERİYOR

 

Kalkınma yerelde başlar ilkesiyle hayvan üreticilerimiz için oluşturduğumuz Organize Hayvancılık Bölgesinde Üretim yapmak isteyen vatandaşlarımıza TKDK, IPARD gibi kurumlardan yapacakları projeler için Danışmanlık Teknik Desteği veriyor, ilçemizde daha çok hayvancılık üretimine teşvik edip, hedeflediğimiz tarım ve hayvancılığa dayalı sanayi hamlesinde daha çok yol almak için gayret ediyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: () - BOZOK TV Editör: Necdet Demirel
Etiketler: Eyyüp Çakır, Çekerek Belediyesi, TKDK, Selim Türker, Hayvan Üreticisi, Danışmanlık, teknik destek, Organize Hayvancılık Bölgesi, IPAD,
Yorumlar
Haber Yazılımı