Haber Detayı
18 Mayıs 2016 - Çarşamba 11:07 Bu haber 995 kez okundu
 
ÇEBSİM'den Türkiye Birinciliği
Yozgat Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personellerinden Zeynep Aksoy’un hazırladığı “Çevre Eğitimi Bilim ve Simülasyon Merkezi (ÇEBSİM)” Projesi Türkiye birincisi oldu.
Gündem Haberi


Yozgat Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personellerinden Zeynep Aksoy’un hazırladığı “Çevre Eğitimi Bilim ve Simülasyon Merkezi (ÇEBSİM)” Projesi Türkiye birincisi oldu. 81 il müdürlüğü ile Tapu Kadastro Bölge Müdürlükleri, İller Bankası Bölge Müdürlükleri ve bakanlık merkez teşkilatı projeleri ile yarışan proje bakanlık tarafından simülatör eğitimi ile uygulanacak.

Yozgat Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personellerinden Zeynep Aksoy hazırladığı proje ile büyük bir başarıya imza attı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TUÇEV) işbirliği ile, çevre ve şehircilik konularında çözüm ve hizmet odaklı bakış açısını yansıtacak projelerin tespiti ve geliştirilmesi amacıyla proje yarışması düzenlendi.  “Proje Bankası” oluşturulması amacıyla düzenlenen yarışmaya bakanlık merkez ve taşra teşkilatı ile ilgili ve bağlı kuruluşların personellerinin hazırladığı projeler katıldı.

“Çevre” ve “Şehircilik” kategorilerinde 256 bakanlık personelinden toplam 422 proje başvurusunun yapıldığı yarışmaya Yozgat Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünü temsilen Zeynep Aksoy katıldı. Aksoy’un hazırladığı “Çevre Eğitimi Bilim ve Simülasyon Merkezi (ÇEBSİM)” projesi, 81 İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Tapu Kadastro Bölge Müdürlükleri, İller Bankası Bölge Müdürlükleri ve bakanlık merkez teşkilatı arasında değerlendirildi. Yapılan değerlendirme neticesinde Aksoy’un projesi birincilik ödülüne layık görüldü.

Ödül töreni geçtiğimiz hafta içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Konferans Salonu’nunda gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Güldemet Sarı’nın katılımı ile gerçekleştirilen törende Yozgat’ı temsilen Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Tamer ve birincilik kazanan projenin sahibi Zeynep Aksoy da yer aldı. Bakan Sarı, İl Müdürü Tamer’e elde edilen başarıdan dolayı teşekkür belgesi, Türkiye birincisi olan projenin mimarı Zeynep Aksoy’a da birincilik ödülünü verdi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Tamer, Yozgat’ın 81 il ve teşkilatlar arasında elde ettiği birincilikten ötürü gurur duyduğunu söyledi.

Proje sahibi, kurum personeli Zeynep Aksoy’a da başarısından dolayı teşekkür eden Tamer, “Çevre Eğitimi Bilim ve Simülasyon Merkezi (ÇEBSİM)” projesinin bakanlık tarafından simülatör eğitimi ile uygulanacağını belirtti.

Çevre Eğitimi Bilim ve Simülasyon Merkezi (ÇEBSİM) projesi; toplumumuzda çevre bilinci oluşturma temelinde yeni bir etkinlik alanı oluşturmaktır.

Bireylerin çevreye, çevre problemlerine karşı duyarlılığını ve farkındalığını yapıcı, yaratıcı ve bilimsel düşünce eksininde merak ve ilgi düzeylerini artırarak, bireylere görsel şölen eşliğinde sunmak.

Çevre, eğitim, bilim ve eğlenceyi bir arada harmanlayarak, sosyal sorumluluk anlamında toplumsal bir göreve yerine getirmek amacıyla bir Çevre Bilim Merkezi Kurulması Projesidir.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: ÇEBSİM'den, Türkiye, Birinciliği,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5