Haber Detayı
30 Eylül 2016 - Cuma 11:27 Bu haber 692 kez okundu
 
Camile ve Din Görevlileri Haftasında Tema Cami ve Kitap
Yozgat İl Müftüsü Süleyman Eroğlu her yıl Ekim ayının ilk haftası Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlandığın söyleyerek Caminin hayatınızdaki rolünün daha etkin olmasını adına faaliyetler yapılmakta. Bu yılın ana teması cami ve kitap” dedi.
Gündem Haberi


Yozgat İl Müftüsü Süleyman Eroğlu Camiler ve Din görevlileri haftası nedeniyle Yozgat’ta bulunan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Eroğlu burada yaptığı açıklamada; Yarından itibaren ayın yenisine kadar camiler ve din görevlileri haftası icra edilecek. Her yıl Ekim ayının ilk haftası olarak kutlanıyor. Halkımızın camilerde daha sık ilişki kurmaları vesilesi ile diyanet işleri başkanlığı tarafından. Son yıllarda bu hafta vesilesi ile belirlenen tema ekseninde camilerin hayatınızdaki rolünün daha etkin olmasını adına faaliyetler yapılmakta” dedi.

TEMA CAMİ ve KİTAP

Camiler ayrım yapmaksızın tüm vatandaşları bir araya getiren yerlerdir diyen müftü Eroğlu, “Din görevlilerimiz herkese destek olmakta. Bu yılın ana teması cami ve kitap. Bir dizi faaliyet icra edilecek. Kuran-ı Kerim ve temel bilgi kitabı dağıtılacak. Hafta içinde kan bağışı kampanyası düzenledik onu gerçekleştireceğiz. Şehit aileleri huzurevi sevgi evleri ziyaret edeceğiz. Camiyi şehrin kalbine yerleştirmenin yolunun aramak önemli. Mescitleri hayatın merkezine almak önemli. Haftanın ana teması ekseninde. Camileri yeniden kitapla dondurmalı. Kerim kitabımızı okumalı. Tarihimizin en zorlu sürecinin temelinde bilgisizlik mevcut. Bizlere düşen insan kainat medeniyet merkezli okumalar yapmaktır. Kitap vasıtası ile var oluşumunun gaye ve hikmetini almaktır. Kitabın oku emrine uyumaktır. Rabbimiz üzerimizden ilmin ışığını eksik etmesin” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Camile, ve, Din, Görevlileri, Haftasında, Tema, Cami, ve, Kitap,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5