Haber Detayı
21 Kasım 2016 - Pazartesi 22:14 Bu haber 448 kez okundu
 
Bulut, Onlar Karanlığa Meydan Okuyor
Yozgat SMMM Odası Başkanı Ahmet Bulut 24 Kasın Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Bulut mesajında, Öğretmenler Sevgi Dağıtır Dünyamızı Aydınlatır” dedi.
Gündem Haberi


Bir milletin varlığını devam ettirebilmesi ve çağdaş uygarlık seviyesini yakalayabilmesi çocuklarının ve gençlerinin iyi yetişmiş olmasıyla mümkündür diyen Başkan Bulut, Türkiye gelecekteki hedeflerine, dünyadaki değişime bigane kalmayan, kendini yenileyen, genç nesilleri yarının şartlarına göre geleceğe hazırlayabilecek öğretmenlerle ulaşacaktır” dedi.
Bulut, Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmenlerdir” diyerek bu gerçeği en güzel biçimde ifade etmiştir. Tüm toplumumuzu aydınlatarak karanlığa meydan okuyan gayretli, fedakar ve bilgeliğinizin karşılığı hiçbir bedelle ölçülmeyen siz değerli öğretmenlerimiz; tüm neslin yetiştiricisi ve geleceğimizin mimarlarısınız” diye söyledi.

24 Kasım öğretmenler gününü kutladığımız bugün bir bakıma kendimizi sorguladığımız gün olmalıdır. Sadece bu  vesile ile  öğretmenlerimizi  hatırlamak her şeyden önce onların emeğine saygısızlık olur. Öğretmenlerimizin  ve yaptıkları mesleğin önemi açıktır. Toplumumuzdaki her birey bu önemin her an  farkında olmalıdır. Önderimiz Mustafa Kemal'in  belirttiği “bir millet, irfan ordusuna sahip olmadıkça savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferin köklü sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla mümkündür.“ cümlesinde de açıkça görüldüğü gibi çok büyük mücadeleler ve çok büyük acılar ile kazandığımız ulusal kurtuluş savaşının kazanımları ancak ve ancak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ile korunabilir. Takvim yaprağındaki her günü bu günkü duygu ve düşüncelerle yaşamak dileğiyle dünyanın en değerli varlıkları olan siz öğretmenler! bugün, Türk öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Böyle anlamlı bir günde hepinizi sevgiyle, saygı ile candan kutluyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!” diye ifade etti.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: öğretmenler günü, 24 Kasım, öğretmenler günü ne zaman, ahmet bulut, Yoz
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5