Haber Detayı
28 Şubat 2016 - Pazar 21:44 Bu haber 927 kez okundu
 
Bu Sergi Tarih Kokuyor
Yozgat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü ve Bozok Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile gerçekleştirilen sergi, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından büyük beğeni topladı.
Eğitim Haberi


Yozgat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü ve Bozok Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile gerçekleştirilen sergi,  Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından büyük beğeni topladı. Bozok Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Yard.Doç.Dr.Hacı Çoban ve Yard.Doç.Dr.Nazire Karagözoğlu tarafından organize edilen ve Tarih bölümü formasyon öğrencileri tarafından hazırlanan görsel materyaller  büyük ilgi gördü.

Yozgat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Tarih Öğretmeni Zehra Gül Semizer,  serginin öğrencilerin tarih bilinci kazanmasında ve görerek öğrenme sağlamasında verimli ve faydalı olduğunu söyledi. Bu gibi sergilerin diğer alanlarda da yapılmasının faydalı olacağını belirten Zehra Gül Semizer,  emeği geçen herkese ve özellikle materyalleri oluşturan öğrencilere teşekkür etti. İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, sergiyi ziyaret ederek öğrencilerle birlikte materyalleri inceledi. 25-26 Şubat 2016 tarihlerinde İki gün açık kalan serginin önümüzdeki zamanlarda da gerçekleştirileceğini ve üniversite ile işbirliğinin sürekli artırılarak devam edeceğini belirten okul müdürü Cafer Akbaba ise , “Öğrencilerimize bu fırsatı sunan sayın hocalarımıza ve fakülte yönetimine teşekkür ederiz. İnşallah İlahiyat Fakültesi ile misafir öğrenci uygulaması, Fen sınıfı öğrencileri için Tekno Park ziyareti, Eğitim Fakültesi ile karşılıklı öğrenci ziyaretleri gerçekleştireceğiz. Öğrencilerimizde yeni ufuklar açmaya ve geleceğe daha emin ve sağlam adımlarla yürümelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bu sergi bunun ilk ayağı oldu. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bu, Sergi, Tarih, Kokuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5