Haber Detayı
02 Ekim 2015 - Cuma 11:27 Bu haber 6644 kez okundu
 
Bu Köyde Neler Oluyor
Yozgat’ın Şefaatli İlçesi Paşaköy sakinleri köyün girişine “Bu köye Lutfullah Kayalar’dan başka siyasetçi giremez” pankartı asarak tüm siyasi partilere mesaj gönderdi. Köy sakinleri Bağımsız aday Lutfullah Kayalar’ın milletvekili ve bakan olduğu dönemlerde köylerine hizmet geldiğini, o günlerden sonra her hangi bir hizmet almadıklarını tüm iktidarların verdikleri sözü tutmadığını, söyleyerek, bu seçimlerde Bağımsız Aday Lutfullah Kayalar olacağını söylediler.
Özel Haber Haberi


 

Daha önce Yozgat’ın Şefaatli ilçesine bağlı belde olan Paşaköy nüfusu iki binin altında olan beldelerin kapanmasıyla birlikte beldelikten köye dönüştü. Köy halkı herhangi bir siyasi partiye partiye karşı olmadıklarını, dertlerinin sadece unutulmuş olmaları ve köye hizmet gelmemesinden, verilen sözlerin tutulmamasından şikayetçi olduklarını dile getirdiler. Köylerine mevcut iktidarlar tarafından herhangi bir hizmet gelmediğini öne sürerek, hizmeti sadece Bağımsız Aday Lutfullah Kayalar tarafından aldıklarını belirterek 1 Kasım’da Lutfullah Kayalar’dan yana olacaklarını söylediler.

Paşaköy Muhtarı Hüseyin Keleş yaptığı açıklamada; Bu zamana kadar gelmiş geçmiş her siyasi partiye iktidar yada muhalefet olsun her türlü desteğini sağlamış oy verilmiş. Hizmet alamadığınız için aslında oy kullanmamak istiyorlar. Köyümüze hiçbir hizmet gelmedi. Kanalizasyonumuz yok, yolumuz yok çok sorunlarımız var. Belediyemiz kapandı, sağlık ocağımız gitti, lisemiz kapandı. Bunlara tepki olarak pankart asıldı. Lutfullah Kayalar 90’lı yıllarda 1996-97-98 yıllarında köyümüze liseyi getiren Lutfullah Kayalar oldu, asfaltı ilk Lutfullah Kayalarla gördük, bakanlığı tarafında sulama kanallarımız onun sayesinde yapıldı. Hizmetlerinden dolayı köy halkı Lutfullah diyelim diyor. Aslında oy kullanmamayı istiyorlar. Böyle bir tepki. Bizim A parti B parti herhangi bir partiye tepki gösterdiğimizden dolayı değil. Sadece bizde Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşıyız. Türkiye’nin merkezi Paşaköy, nereden bakarsan bak Türkiye’nin merkezi. Güneydoğuda sıcak asfalt yapılıyor altına bomba konuyor patlatıyorlar, biz gitmek için yol bulamıyoruz. Ulaşımı olmayan bir yer bizim nazarımızda bir ülkede değil, köyde değil, kasabada değil bir şehirde değil. Biz git gide mezraya dönüşüyoruz. Bunları büyüklerimiz duysun. Özellikle de cumhurbaşkanım dedi ki Sayın Recep Tayyip Erdoğan, en ufak iki haneli köyde olsa kanalizasyonluk hiçbir yer kalmayacak dedi. Ben diğer yetkililerin bunları bilmelerini, köyümüzün perişan halini görmelerini istiyorum” dedi. 

Köy sakinlerinden Emrah Alpaslan da; Lutfullah Kayalar pankartının amacı diğer parti milletvekillerini hor görmek veya dışlamak değil. Bizim amacımız ahde vefadır. Lutfullah Kayalar bizim köyümüze hiç olmayacak işler yaptı. Sulama birliği, özellikle baraj, barajımızın çok büyük faydası var. Geçim kaynağımız toprak, toprağında can damarıda su,her canlının kaynağı sudur. Bunuda Lutfullah Kayalar yaptı. Şu oturduğumuz sıra dükkanları görüyorsunuz, bunlar Lutfullah Kayalar’ın eseridir. Biz ahde vefayı göstereceğiz Lutfullah Kayalara oy vereceğiz. Bize ahde vefa gösterilmedi. 12 yıl boyunca iktidar partisine oy verdik.  Yollarımızın hali ortada seçimden seçime yırtık yama yapıyorlar. Bu yıl oda yapılmadı. Onlar bize ahde vefayı göstermediler.  Oradaki pankartın amacı Lutfullah Kayalar’a değer veriyoruz.Lutfullah Kayalar’a oy vereceğiz. Çünkü ondan iyilik gördük, yardım gördük. Ondan şu köy güzeldi.  Kasabaydık göç oldu insanlar geçinemez duruma geldi. Desteğimiz Lutfullah Kayalar’adır. Diğer siyasi parti milletvekili adaylarımız gelecektir gidecektir. Saygısızlık asla olmaz, olamaz. Van ne ise Yozgat odur, Bodrum ne ise Yozgat odur, Bursa ne ise Yozgat odur. Bu gün ülkeyi yönetenler Yozgatlı milletvekillerimizdir. Sayın Bekir Bozdağ, Sayın Cemil Çiçek, Sayın Enerji Bakanı Taner Bey. Ama gel gör ki bizde bu ülkenin evlatlarıyız, bizde bu ülke için askerlik yaptık canımızı vermeye hazırız. Bize de sahip çıksınlar bize de baksınlar. Yozgat’ımıza sahip çıksınlar. Türkiye’nin merkezi. “Bozok Yaylasının Yiğit Evlatları” diyorlar, bizi kandırıyorlar. Bize sahip çıksınlar diye söyledi.

İsmail Avşar isimli vatanda ise, Bu pankartı biz Paşaköy halkını temsilen astık. Bunu yapan 3-5 kişi değil, Paşaköy halkının geneli. Pankartı asmamızdaki nedense, daha önceden ağabeylerimin, arkadaşlarımın anlattığı gibi, burada en son hizmeti yapan Lutfullah Kayalar, Sayın Lutfullah Kayalar milletvekilliği zamanında veya bakanlık zamanında. Hiç kimse inkar edemez ki, yapmış olduğu kanallar, yol, Paşaköy için yapılan marketler, dükkanlar. Elinden gelen her şeyi yaparak Paşaköy’e hizmet etmiştir.  Bizde bunun bilincinde olarak illaki bu vefa borcunu ödemek zorundayız. Sonuna kadar Lutfullah Kayalar’ın yanındayız. Bu demek değil ki Paşaköy’ün tamamı mı destekliyor Lutfullah Kayaları, tamamı desteklemese de büyük çoğunluğu Lutfullah Kayalar’ın yanında. Bu da nitekim diğer siyasi partilere karşı bir isyan değil de, bir mesaj olsun, sitem olsun bunu böyle algılasınlar. Yıllardır yollarımız yapılmıyor, daha henüz bu sene temiz içme suyu içtik. Nasıl oldu yıllardır suyun içinde yaşıyoruz ama bir türlü sularımız akmıyordu. Çevreyi pislik götürüyor. Belediyemiz gitti muhtarlığa kaldık. Yine de sonuçta çok büyük bir köy tek muhtar burada ne yapabilir? Lisemiz gitti çocuklarımız perişan oluyor. Giden çocuklar Yozgat’ta Ankara’da, yani işsizlik hatsafhada diyebilir miyiz? Diyemem. Çünkü işsiz genç yok. Daha doğrusu Paşaköy’de genç yok. Genç kalmadı bitti. Bunlara istinaden en azından sesimizi duyarlar, biraz ilgi gösterirler,      üvey evlat muamelesi yapmazlar bize diye. Biz bu pankartı astık. Gelemezler mi illaki gelebilirler, hiç kimse onlara kötü laf söyleyecek değil” diye ifade etti.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bu, Köyde, Neler, Oluyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5