Haber Detayı
28 Aralık 2015 - Pazartesi 16:18 Bu haber 1128 kez okundu
 
Bu Görüntüler Korkutuyor
Özellikle Suriye’de ki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye oradan da Yozgat ve ilçelerine gelen mülteci sayısı artarken sokaklarda mülteci dilenci çocuklarında sayısının artması dikkatlerden kaçmıyor.Sokakların kimsesiz ve tehlikeli ortamında bu gün dilenerek para kazanmaya çalışan çocuklar her geçen gün büyüyen sessiz tehlike olarak içimizde yaşıyor!
Yaşam Haberi


Yozgat ile birlikte en büyük ilçe olan Sorgun’da dilencilik yaparak para kazanmaya çalışan mülteci çocukların sayısında her geçen gün artış yaşanıyor. İhtiyacı olduğundan mıdır, yoksa kolay para kazanma alışkanlığı mıdır bilinmez ama her an bir sokak başında insanların karşısına çıkıp avuç açan çocukların durumu duyarlı vatandaşları endişelendiriyor.

 

5 BİN MÜLTECİ MİSAFİRİMİZ VAR!

Yozgat Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamada başta Suriye olmak üzere Afrika, Irak, İran gibi ülkelerden ilimizde mülteci olarak yaklaşık 5 bin kişi bulunuyor. Emniyet kayıtlarına girmiş ciddi bir olaya karışmamış olmalarına karşın artan çocuk mülteci sayısındaki artış endişe veriyor.

MAZLUMUN YANINDAYIZ AMA…

 

Yozgatlı, mülteci ailelere dini yapılarına  bakmadan bu güne kadar sahip çıktı, çıkmaya da devam ediyor. Hiçbir mültecinin dini ve milliyetinin ne olduğuna bakmadan bu güne kadar yardımlaşma kültürünü en anlamlı şekilde ortaya koyan Yozgatlı, bu günden sonra da mazlumun yanında olmaya devam edecek.

ÇOCUKLARIN DURUMU ENDİŞE VERİCİ

 

Fakat mülteci ailelerin çocuklarının dilencilikle para kazanmaya çalışması geleceğin büyüyen tehlikesi olarak görülüyor. Dilenci çocuk sorunu sadece mültecilerin değil toplumun bir kanayan yarası haline gelmiş durumda.

Sorgun İlçesi’nde cami çıkışlarında insanların karşısında avuç açıp, para dilenen çocukların sayısında her geçen gün artış olması vatandaşların tepkisine neden oldu. Konuyu sosyal paylaşım ağında fotoğrafları ile gündeme getiren Makine Mühendisleri Odası Başkanı Tahir Demirel, Garajlar Yeni Cami önünde cuma namazı çıkışında dilenen mülteci çocukların fotoğraflarını çekerek yayınladı.

 

Ortaya çıkan durumu ‘Demedi Demeyin..! Garajlar Yeni Cami cuma çıkışı. Her yerde ve her an karşılaşacağımız manzaradan yansıyan çok küçük bir durum. Sorgun'umuz ve Türkiye'mize problem olacak mülteci çocukların durumu” dedi.

GELECEĞİN SUÇ MANİKESİ OLMASIN

Demirel, çocuk dilenci sayısının ilçede hızlı arttığını söyledi.

Yetkililere seslenen Demirel, şunları söyledi: “Yetkilileri şimdiden uyarıyorum. Bugünün masum çocukları yarının suç makineleri olmasın. Şimdiden tedbirimizi alalım. Mevcut madde bağımlılarının ve kötü niyetli insanların ellerine bırakmayalım. Bu çocuklar bizlerin emaneti, misafirimiz. Bu günün çocukları olarak sokak sokak, cami cami dilenen bu çocuklar başı boş ve sahipsiz kaldığında birer suç makinesine dönüşeceklerdir. Bu günden önlemini alamazsak yarının büyüyen tehlikesi olacaklardır.”

Kaynak: (İleri Gazetesi) - ilerigazetesi Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bu, Görüntüler, Korkutuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5