Bozokspor Antrenmanlarını Neden Yozgat'ta Yapmıyor
Haber
07 Aralık 2016 - Çarşamba 00:33
 
Bozokspor Antrenmanlarını Neden Yozgat'ta Yapmıyor
Türkiye Hentbol Erkekler Süper Lig de mücadele eden Yozgat Bozokspor’un antrenmanlarını Yozgat’ta yapmaması merak konusu oldu. Bozokspor Kulüp Başkanı Cenker Doğan sitemize yaptığı özel açıklamalarla akıllardaki soru işaretlerini giderdi.
Özel Haber Haberi
Bozokspor Antrenmanlarını Neden Yozgat'ta Yapmıyor

Süper Lig’in çok farklı olduğuna değinen Başkan Doğan, bir top iki kale ve bir saha ölçülerinin olduğu platform değil. Süper Lig de oyuncu kadronuz, oyun kaliteniz, oyuncuların lige bakış açısı ligin kalitesi en üst seviyede. Tabi bu seviyede de takımların kendi içerisinde organizasyonu ve antrenman programları bu işe çok etki ediyor” dedi.

Türkiye Hentbol Erkekler Süper Lig’indemücadele eden Yozgat Bozokspor Kulüp Başkanı Cenker Doğan sitemize önemli açıklamalarda bulundu.

KONUMUMUZU YOZGAT VE ÜLKEMİZ İÇİN EN İYİ ŞEKİLDE KULLANACAĞIZ

Başkan Doğan dördüncüsü gerçekleştirilen Olağan Genl Kurulda mevcut listeyle yönetime girdiklerini söyleyerek, “Biz bu sene dördüncüsü yapılan olağan genel kurulda mevcut başkan Bilal Eyupoğlu’nun mevcut listesinde görev aldık. Aynı zamanda benim ortağım ve başkan yardımcım Kürşat Kadifekale de disiplin kurulunda görev aldı. Bu ilk defa Yozgat’ta Hentbol Federasyonlar bazında almış olduğu ilk görevdi. Federasyonda aynı zamanda yönetim kurulunun dışında Milli Takımlar Koordinasyonu görevini de üstlendik. Biz bu görevi her şeyden önce Yozgat’ta hentbolun daha iyi gelişmesi, Yozgat’ta ki hentbola alt yapıda ki gelecek çocukların daha üst liglere ve milli takımlara çıkması aşamasında uygun çalışmaları bulup bunu en kısa zamanda kendi ilimize ve kendi takımımıza entegre etmeye çalışacağız. Amacımız bulunduğumuz konumu Yozgat için ülkemiz için en iyi şekilde kullanmak en iyi yerlere getirmek. Daha görevin başındayız inşallah 4 yıllık görev süresince Yozgat için ve ülkemiz için en iyisini yapmaya çalışacağız” diye söyledi.

SÜPER LİG ÇOK FARKLI BİR KULVAR

Süper Lig haberini aldıklarında çalışma sahası olarak ilk önce Yozgat’ı düşündüklerini ifade eden Başkan Doğan, “Biz bu senenin başında aslına bakarsanız ilk süper lig haberini aldığımız zaman bizim kafamızdan geçen ilk planlama takımın Yozgat’ta bütünleşmesi ve takımın Yozgat’ta olmasıydı. Fakat Süper Lig çok farklı bir kulvar. Yani dışarıdan bakıldığı zaman sadece bir top iki kale ve bir saha ölçülerinin olduğu platform değil. Süper Lig de oyuncu kadronuz, oyun kaliteniz, oyuncuların lige bakış açısı ligin kalitesi en üst seviyede. Tabi bu seviyede de takımların kendi içerisinde organizasyonu ve antrenman programları bu işe çok etki ediyor.

YOZGAT’TA ANTRENMAN KOŞULLARI MEVCUT DEĞİL

Bizim Yozgat’ta mevcutta bir tane salonumuz var. Bu salonumuz hali hazırda tam nizami ölçülerde değil. Doğru biz maçlar yapıyoruz fakat antrenman programları konusunda şöyle bir sıkıntımız oluyor; Ankara da bizim sporcularımız hem fitnes yapıp hem aynı zamanda toplu çalışmalarını yürütebilecek salon koşulları mevcut. Bizim sporumuza özgü sportif aletlerin olduğu böyle bir oluşum olmadığı için teknik anlamda sporcuların eksik kalmasına sebebiyet veriyor. Bundan dolayı takım Ankara da toplanıyor. Çarşamba günleri hazırlık maçını yapıyor, Çarşamba’ya kadar antrenmanlarını Cebeci kapalı spor salonunda, federasyonun kendi salonunda ve anlaşmış olduğumuz spor hocalarıyla birlikte Fitnes salonlarında yapıyorlar. Daha sonra Çarşamba günü hazırlık maçlarını yaptıktan sonra akşamına Yozgat’a intikal ediyorlar, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günü maç saatine kadar Yozgat’ta çalışmalarına devam ediyor. Fakat biz bu süreç içerisinde asıl ağırlık teknik ve taktik anlamda bütün çalışmalarımızı Ankara’da yapıyoruz. İnşallah bu sene içerisinde hem Yozgat Bozokspor adına hem de Yozgat hentbolu adına bir tesisleşme sürecine gireceğiz. Bu konuda gerek sayın valimiz Kemal Yurtnaç beyden gerekse sayın Milletvekilimiz Yusuf Başer beyden bu konuyu defatle istişare ettik.  Sağ olsunlar bize her konuda yardımcı olacaklarını beyan ettiler. Bu aslına bakarsanız bir tesis değil aynı zamanda bir projenin de başlangıcı olacak inşallah Bu sene inşallah onu yaptığımız zaman Yozgat Bozokspor takımı ait olduğu yerde kendi evinde kendi halkıyla ve kendi seyircisiyle bütünleşip daha başarılı yerlerde bulacağını temenni ediyoruz” diye ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bozokspor, Antrenmanlarını, Neden, Yozgat'ta, Yapmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı