Haber Detayı
14 Kasım 2019 - Perşembe 01:48 Bu haber 253 kez okundu
 
Bozok Üniversitesinde 6 Bin Öğrenciye Desti İkram Edildi
Bozok Üniversitesi tarafından akademik ve idari personel ile öğrencilerin, Yozgat’ın yöresel lezzeti, desti kebabını tatmaları için "Desti Günü" etkinliği düzenlendi. Erdoğan Akdağ Kampüs Yerleşkesi Merkez Yemekhanesi önünde Yozgat'ın plakası olan "66" rakamıyla oluşturulan ocakta, sembolik olarak 24 testi pişirildi.
Kültür Haberi


Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ tarafından kentin kültürünü tanımaları ve yöresel lezzetlerini tatmaları amacıyla eğitim gören 6 bin öğrenciye desti kebabı ikram edildi. Desti kebabının nasıl yapıldığını ve pişirildiğini merak eden öğrenciler ise ocağa odun atarak kebabın pişirilmesine yardım etti. Pişirildikten sonra destisi kırılarak çıkarılan kebap, damaklarda unutulmaz bir tat bıraktı.

Etkinlik sonrası bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Türkiye'nin birçok şehrinden üniversitemize gelen öğrencileri, Yozgat'ın güzel lezzetleri ile buluşturmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Yozgat’ın geniş bir yemek kültürü olduğuna vurgu yapan Rektör Karadağ, bu tür etkinlikleri yapmadaki asıl amacın öğrenci memnuniyetini artırmak ve Yozgat Bozok Üniversitesi camiasını kaynaştırmak olduğunu söyledi.

Her öğrencinin bir kültür elçisi olduğuna dikkat çeken Rektör Karadağ; “Öğrenci memnuniyeti odaklı sosyal ve kültürel etkinlikleri artırarak, öğrencilerimizin Yozgat Bozok Üniversitesine dair güzel anılar biriktirmeleri ve mezun olduklarında Yozgat’ın birer kültür elçileri olarak ayrılmalarını istiyoruz” dedi.

Bu tür etkinliklerin devam edeceğini vurgulayarak Rektör Karadağ, şunları söyledi. "Arabaşı, madımak, tandır kebabı gibi bu coğrafyaya ait nice lezzetlerimiz var. Biz zaman zaman öğrencilerimizi yöresel yemekleri ile buluşturarak şehrin kültürel değerlerini içselleştirmelerini ve tanımalarını hedefliyoruz. Marka bir üniversite olmak gibi hayalleri olduğuna dikkat çeken Rektör Karadağ; “Marka üniversite olabilmenin de bir yol haritası var. Onlardan bir tanesi de öğrenci memnuniyetini sağlamak. Biz bu memnuniyeti sağlamak için her türlü çabayı gösteriyoruz.” Diye ifade etti. Öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ile birlikte pişen desti kebabını destisini kırıp birlikte tattılar.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: desti kebabı, yozgat, bozok üniversitesi, yozgat haber
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5