Haber Detayı
20 Eylül 2016 - Salı 17:32 Bu haber 2538 kez okundu
 
Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencileri Eğitime Başladı
Bozok Universitesi Tıp Fakültesi Kuruluşundan 9 yıl sonra 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında öğrencilerine Bozok Üniversitesi çatısı altında eğitim vermeye başladı.
Eğitim Haberi


Bu yıl itibari ile Bozok Üniversitesi bünyesinde eğitim-öğretim görecek olan Tıp Fakültesi öğrencisi 62 doktor adayı önlüklerini giyerek meslekleri yolunda ilk adımı attı.

Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Beyaz Önlük Giyme ve Tıp Fakültesinde yeni profesör ve doçent olan öğretim üyelerine beratlarının verilmesi programına Bozok Üniversitesi Rektoru Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Özköse ve Prof. Dr. Şenol Akın, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Engin Tutkun, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mesut Sipahi, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri, Tıp Fakültesi ogrencileri ve velileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşerek öğrencilerimizin hayatlarının çok önemli bir dönüm noktası olarak kabul edecekleri beyaz önlük töreni ile öğretim hayatı ve mesleklerine ilk adımı attıklarını belirtti. 

“Tıp Fakültemiz Bütün Üniversite Fakülteleri İçinde Hizmet Alanı İtibari İle Önemli Bir Fakültedir”

Tıp Fakultesinin bütün üniversite fakülteleri içinde hizmet alanı itibari ile önemli bir fakülte olduğunu belirten Rektör Karacabey, bu yıl itibari ile eğitim-öğretim hayatına başlayacak 62 tıp öğrencisini Bozok Üniversitesi çatısı altında ağırlamaktan duyduğu memnuniyet verici.
Üniversitemiz, 2006 yılında kurulan üniversiteler arasında yerine almış genç bir üniversite.  Tüm üniversitelerin fakülteleri içinde hizmet alanı ile önemli olan Tıp Fakültemizin öğrencileri bu yıla kadar Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenim görmekteydi. Bu yıl itibariyle Bozok Üniversitesi’nde eğitim-öğretime başlamaları bizim için oldukça önemli" dedi.

Rektör Karacabey, ogrencilerin Türkiye’de ve dünyada paydaşlarıyla aynı şartlarda yetişebilmeleri, onlarla yarışabilecek şekilde eğitilmeleri için üniversitemizin bütün fakültelerinde gayret ve çaba içerisinde olduklarını belirterek, Tıp Fakültesi’nde Temel Tıp Bilimleri’ndeki öğretim kadrosunu genç ve dinamik öğretim üyeleri ile güçlendirdiklerini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Öğretim kadromuz özellikle Temel Tıp Bilimleri’ndeki öğretim kadromuz genç akademisyen arkadaşlarımızın aramıza katılmasıyla güçlenerek öğrencilerimizin emsalleri arasında kendilerini herhangi bir açıdan eksik hmeyecekleri şekilde tamamlanmış durumdadır. 

Tıp Fakültesi’ne ve Tıp Fakültesi öğrencilerine ayrı bir önem vermekteyiz. Hizmet alanları doğrudan doğruya insanla ilgilidir. Bilhassa insanların yardıma ihtiyaç duydukları bir sorunla karşılaştıklarında, sorunun çözülmesine ihtiyaç duydukları noktada hizmet verecekleri için öğrencilerimizin çok daha iyi yetişmesi gerektiğine inanmaktayız.” 

“Halk İçinde Muteber Bir Nesne Yok Devlet Gibi Olmaya Devlet Cihanda Bir Nefes Sıhhat Gibi”

İnsanın sağlıklı ve huzurlu olduğu zaman mutlu olduğuna değinen Karacabey, Kanunu Sultan Süleyman’ın “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözünden yola çıkarak hayatın konforu ve kaliteli olması için sağlık önemlidir. Bu noktada insana yardımcı olacak ve insanların kaybettikleri hayat konforunu yeniden temin etme yolunda gayret sarf edecek olan sizlersiniz. Bu sebeple çok iyi yetişmeniz gerekiyor. Sizler gün içerisinde yüz kadar hastaya bakmış olabilirsiniz. Çok yorgun da olabilirsiniz ama sizin karşınıza gelen yüzüncü hasta kendisine göre ilk hastadır ve çok önemli bir insandır. Dolayısıyla onunla ilişkilerinizde güne yeni başlamış gibi güler yüzlü ve mütebessim olmanız ona moral vermeniz gerekiyor. Mesleğe başlarken böyle bir sorumluluğa girdiğinizi ve bu gayretle çalışmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Her saatiniz, her dakikanız, her saniyeniz mesleğinizle ilgili yeni şeyleri öğrenmekle geçmek durumundadır. O yüzden hocalarımızın sizlere öğreteceği şeyler hayatınızın her aşamasında mutlaka gerekli olan unsurlardır. Vakti doğru değerlendirme noktasında azami gayret göstereceğinize inanıyorum.”

“Artık Evlatlarımız Bizlerin Yayında ve Öğrencilere Olan Hasretimiz Sona Ermiş Durumda”

Karacabey konuşmasının devamında; "Çok kıymetli öğretim üyesi arkadaşlarım, Biz Tıp fakültesi olarak uzun yıllardır öğrencilerinden ayrı evladını gurbete göndermiş anne baba gibi hasret yaşıyorduk. Artık evlatlarımız bizlerin yayında ve öğrencilere olan hasretimiz sona ermiş durumda.  Bugünün hepimiz için hayırlı olmasını eğitim-öğretim yılının başarılı geçmesini temenni ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.

“Bozok Üniversitesi Ailesi Olarak Her Zaman Yanınızdayız”

“Sevgili öğrencilerimiz bizler; Rektör olarak ben, Rektör Yardımcısı, dekan ve öğretim üyesi arkadaşlarım kısaca hepimiz sizler için varız. Burada olduğunuz süre içerisinde her ne probleminiz olursa olsun çözme noktasında yardımcı olacak olan hocalarınız idarecileriniz ve bizleriz. Bu noktada her zaman yanınızda olduğumuzdan emin olmanızı istiyorum. Evlatlarınız bizim de evlatlarımızdır. Karşılaştıkları her problemde, ihtiyaç duydukları her anda sizler gibi bir anne baba şefkatiyle onların yanında olacağımızı bilmeniz gerekir.  Bu gönül huzuruyla evlerinize dönebilirsiniz.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Bozok Universitesi Tıp Fakültesi’nde Profesörlük unvanına yükseltilen 8 öğretim üyesi; Prof. Dr. Ahmet Şükrü Solak, Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Prof. Dr. Ethem Serdar Yalvaç, Prof. Dr. Fatma İnci Arıkan, Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu, Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Prof. Dr. Levent Ertuğrul İnan ve Prof. Dr. Şebnem Eren Gök’e Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey tarafından beratları takdim edildi. 

Program Doçentlik unvanına yükselen 7 öğretim üyesi; Doç. Dr. Ali İrfan Gül, Doç. Dr. Aylin Okur, Doç. Dr. Hasan Ali Bayhan, Doç. Dr. Murat Korkmaz, Doç. Dr. Serhat Tanık, Doç. Dr. Seyhan Karaçavuş, Doç. Dr. Zeliha Kapusuz Gencer’in plaketlerinin takdimi ile devam etti.

Bozok Universitesi Tıp Fakültesinde 2016-2017 eğitim-öğretim yılında ders başı yapan toplam 62 doktor adayı Beyaz Önlük Giyme töreni ile önlüklerini giymenin mutluluğunu yaşadı. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bozok, Üniversitesi, Tıp, Fakültesi, Öğrencileri, Eğitime, Başladı, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5