Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 22:42 Bu haber 391 kez okundu
 
Bozok Üniversitesi Hobi Bahçeleri Kurdu
Bozok Üniversitesi Divanlı/Topçu mevkiinde bulunan ve Ziraat Fakültesinde de tarımsal denemeler amacıyla kullandığı alanda “Hobi Bahçeleri” oluşturuldu.
Eğitim Haberi


Bozok Üniversitesi Divanlı/Topçu mevkiinde bulunan ve Ziraat Fakültesinde de tarımsal denemeler amacıyla kullandığı alanda “Hobi Bahçeleri” oluşturuldu.

 

Hobi bahçelerinin her biri 50 ve 100 m2 olarak düzenlenen hobi bahçeleri 100’ün üzerinde personele kura çekimi yapılarak, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ tarafından teslim edildi.

 

Teslim esnasında açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, böyle bir dönemde üretim yapmanın, üretime katkıda bulunmanın son derece kıymetli olduğunu, personelimizin akademik ve idari ayırımı yapmaksızın bu mekânları değerlendirme ve enerjilerini ürüne dönüştürme arzularından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

 

Bu faaliyete katılanlar arasında yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi değerlerimizin sergileneceğini, Yozgat Bozok Üniversitesi ailesine aidiyetin artacağını ve içinden geçtiğimiz zorlu süreç sonrasında stres atmanın yanı sıra iyi bir meşguliyet olacağını belirten Rektör Karadağ, ülke olarak üretim seferberliğine ihtiyacımız olduğunu, her alanın değerlendirilmesi ve ekonomiye dönüştürülmesinin önemini de sözlerine ekledi.

 

Hobi bahçeleri alanında yapılan teslim etkinliğine Rektör Karadağ’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Uğur Kölemen ve Genel Sekreter Yardımcımız İzzet Ünlü’nün yanı sıra Üniversite personeli katıldı. 

 

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, bu faaliyet alanının oluşturulmasında emekleri olan başta Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Güngör Yılmaz olmak üzere herkese teşekkürlerini ifade ederek, sözlerini başarı, kolaylık ve bereket dilekleriyle tamamladı.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: hobi bahçesi, bozok üniversitesi
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5