Haber Detayı
18 Mayıs 2016 - Çarşamba 09:59 Bu haber 1762 kez okundu
 
Bozok Üniversitesi 2015-2016 Mezuniyet Töreni Gerçekleşti
Bozok Üniversitesinde 2015-2016 eğitim - öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı.
Eğitim Haberi


Bozok Üniversitesi  Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Yozgat Vali Vekili Gökhan İkitemur, Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan,  İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Hasan  Başkök, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Turgay Çorak, Bozok Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Salih Karacabey,   Baro Başkan Vekili Av. Fatih Yorulmaz,  İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner, Hayırsever İşadamı Bilal Şahin, Daire Müdürleri,  Fakülte Dekanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretim elemanları, öğrenci yakınları ve öğrenciler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreni Fakülte ve Yüksekokullar birincisi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Halil Yetimoğlu’nun mezun olan öğrenciler adına yaptığı konuşma ile devam etti. Karadavut konuşmasında: “Bozok Üniversitesi öğrencisi olmak ciddi bir sorumluluk bilinci, çalışkanlık ve özveri gerektirir. Öncelikle çok zorlu bir yarıştan geçip üniversiteye girersiniz; ardından belki de daha zor bir maratonu nefes nefese koşarak, uykusuz geceler eşliğinde sonlandırırsınız. Artık mezun olup olmuşsunuzdur. Esas mücadele mezuniyetten sonra başlayacaktır. Yeni bir hayat bundan sonra bizi bekliyor: Bu duygularla lisans hayatımız boyunca bizi nakış gibi işleyen değerli öğretim elemanlarına, hiçbir zahmetten kaçınmayıp bizi bugünlere getiren fedakar anne ve babalarımıza, üniversite yönetimi ve idari personeline teşekkür ediyor. Tüm mezun olan arkadaşlarıma bundan sonraki yaşantılarına başarılar diliyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey yaptığı konuşmasında şunları söyledi;  “Bugün bizi burada biraya getiren sevgili öğrencilerimiz, artık şu andan itibaren hayata atılan bizim genç kardeşlerimiz ve genç meslektaşlarımız öncelikle şunu ifade etmem gerekir bundan dört yıl önce üniversiteye geldiğinizde bugünleri elbette hedefliyordunuz. Büyük bir çalışma büyük bir gayret, büyük bir azim göstererek mezun olma durumuna geldiniz. Öncelikle sizleri tebrik ediyorum. Sizin için hayat yeni başlıyor, uzun bir maratonun başlangıç çizgisine geldiniz. Şuna inanıyoruz ki, bugüne kadar gösterdiğiniz başarı gibi bundan sonraki hayatınızda da büyük başarılar elde edeceksiniz. Bu inançla beraber sizden milliyetimizin devletimizin ve biz hocaların beklentisi şudur. Bugün mezun olanlar arasında bu ülkenin sağlık sistemine katkı sunacak Tıp Fakültesi mezunlarımız her ne kadar burada değillerse de onlar da bu yıl ikinci mezunlarını veriyorlar. Fakülte mezunlarımız, her biriniz kendi alanınızda bu ülkenin imar ve inşasına, gönül köprülerinin kurulmasına, tarihi ve kültürel değerlerin yaşamasına katkıda bulunacaksınız.

Milletimizin birlik ve beraberliğini ilelebet Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak al bayrağın altında kıyamete kadar baki kalması için gerekli çalışmaları yapacak olan gerekli nesilleri yetiştirecek olan sizlersiniz, size bu şekilde güveniyoruz, diyen Rektör Karacabey; Sizleri bugüne hazırlayan kıymetli hocalarımız, sizlerin bu şekilde yetişmesi için bu ülkeye, bu ülkenin geleceğine katkı sunabilmesi için gecelerini gündüzlerine kattılar ve sizlere faydalı olmak için canla başla çalıştılar. Sizlerin, öz ailenizin bir parçası gibi size yardımcı olmaya gayret ettiler. Huzurunuzda kıymetli hocalarımızın her birini tebrik ediyor, verdikleri hizmetten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye ifade etti.

Velilere seslenen Rektör Karacabey; “Bugün çok önemli bir gününe çok önemli bir mürüvvetine şahitlik ediyorsunuz. Ümit ederiz dua ederiz ki bundan sonra da daha büyük mürüvvetlerine daha büyük başarılarına şahitlik edersiniz. Sizler büyük fedakârlık göstererek çocuklarınızın başarılı olması için gayret gösterdiniz, her zaman yanlarında oldunuz her zaman onlara destek oldunuz. Gösterdiğiniz bu başarıdan bu fedakârlıktan dolayı elbette tebrike layık, hürmete layıksınız. Bu şehirde başta Belediye Başkanımız olmak üzere şehrin yöneticileri ve bu şehrin insanları sevgili öğrencilerimiz burada olduğumuz sürece sizlerin hayatını kolaylaştırmak için sosyal açıdan sizlere destek olmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Bundan sonra Yozgat’a gelecek Türkiye’nin 81 ilinden ve hatta yurtdışından Yozgat’a gelecek ve Bozok Üniversitesi’nde okuyacak her öğrenciye de aynı katkıyı sunacaklardır ben bundan eminim. 

Türkiye’nin ilim ve irfan ordusu ile Türkiye’nin geleceğine  katılan öğrenciler ile birlikte olmanın sevinci ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, “Bugün elde etmiş olduğunuz netice ömrünüz boyunca sizlerin başarılı ve hayırlı hizmetlerine vesile olur. Yozgatlılar olarak sizleri güzel şehrimizde en güzel şekilde ağırlamaya çalıştık. Sizler Yozgat’ın gönüllü elçileri olacaksınız. Bundan sonra gelecek öğrencilerimizin rahat ve huzuru ile daha güzel bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri için Rektörlüğümüz ile birlikte gereken ne ise yapacağız. Bu duygularla mezuniyet töreninin hayırlı olmasını diliyorum. Allah yolunuzu bahtınızı açık etsin.” ifadelerini kullandı.

Yozgat Vali Vekili Gökhan İkitemur ise, “Bu çatı altında sizlere ve bizlere düşen görev ülkemizin başarısını garanti edecek kurumsallaşma inşa sürecine katkıda bulunmaktır. Bunun için bireysel anlamda kendimizi en iyi şekilde yetiştirerek küresel güç denkleminde ülkemizi baş aktör haline getirme konusunda çaba sarf etmelidir. Bu doğrultuda Bozok Üniversitesi’nin sizi en iyi şekilde yetiştirdiğine inanıyor, her birinizin bu ülkenin geleceğine olan katkısını önemsiyor ve sizlere başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından fakülte ve yüksek okullarında birinci olan öğrenciler yaş kütüklerine isim plakalarını çaktı. Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesinden sonra mezun öğrenciler kep fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladı. Mezuniyet Töreni, Türk Halk Müziği Sanatçısı Bayram Bilge Tokel’in konseri ile sona erdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bozok, Üniversitesi, 2015-2016, Mezuniyet, Töreni, Gerçekleşti,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5