Haber Detayı
11 Mart 2015 - Çarşamba 15:22 Bu haber 1602 kez okundu
 
Bozok Teknopark Yerli Uydu Projesinde Danışmanlık Yapacak
Bozok Üniversitesi bünyesinde 2013 yılında kurulan ve gelişimini hızlı bir şekilde sürdürerek 2015 yılında resmi olarak faaliyete başlayan Bozok Teknopark A.Ş. TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile imzalanan sözleşme kapsamında yerli uydu projesinde danışmanlık görevini üstlendi.
Teknoloji Haberi


Kuruluş süresi kısa olmasına rağmen büyük başarılara imza atan  Bozok Teknopark, birçok eğitim düzenlemiş ve kuruluşu esnasında hazırladığı başvuru dosyası Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca örnek dosya seçilerek teknopark kurmak isteyen üniversitelere tavsiye edildi.

Gelişimini hızlı bir şekilde sürdüren, Bozok Teknopark önemli bir çalışmaya daha öncülük ederek yerli uydu projesinde de yer aldı. TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. ile imzalanan sözleşme kapsamında yerli uydu projesinde danışmanlık görevini üstlendi. TÜRKSAT’a Yerli Haberleşme Uydusu Geliştirilmesi ve Üretimi Projesi kapsamında gömülü sistemler konuları ve Uydu Montaj Entegrasyon ve Test Merkezi faaliyetleri ile ilgili teknik danışmanlık hizmeti Bozok Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Onursal Çetin tarafından verilecek. Bozok Teknopark Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Orhan Hazer ile Üniversitemiz Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Onursal Çetin bir araya gelerek projeye ilişkin  fikir alışverişinde bulundu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bozok, Teknopark, Yerli, Uydu, Projesinde, Danışmanlık, Yapacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5