Haber Detayı
24 Aralık 2015 - Perşembe 00:45 Bu haber 1034 kez okundu
 
Bozok Gün Sayıyor
Bozok Üniversitesi akademik ve bilimsel çalışmalarının yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da merkez konumuna gelmek için çalışmalara hız veriyor.
Kültür Haberi


Bozok Üniversitesi Mart ayında‘Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali’ne evsahipliği yapacak. Bozok Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun koordinatörlüğünde üniversitelerin tiyatro topluluklarının da katılımıyla ‘Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali’ düzenlenecek.

 

Bozok’tan Sosyal ve Kültürel Atak

Bozok Üniversitesi gelişim ve tanıtım vizyonuçerçevesinde “Üniversiteler Arası Tiyatro Festivali”ne evsahipliği yapmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Türkiye’deki tüm üniversitelerin tiyatro gruplarının davet edileceği etkinlik 21-29 Mart 2016 Tiyatro Haftası’nda yapılacak.

 

Sosyal ve Kültürel Yaşam Vazgeçilmezimiz

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, “Bozok Üniversitesi’ni akademik ve bilimsel alanda çalışmalarla öne çıkarırken aynı zamanda sosyal ve kültürel alanda da gözde üniversiteler arasına sokmak istiyoruz. Bu iki parça aslında üniversitelerin olmazsa olmazı diyebiliriz. Bunun için Mart ayında yapacağımız ve tüm üniversitelerin davet edileceği Tiyatro Festivali’ni önemsiyoruz. İnanıyorum ki üniversitemizin adını her alanda doğru adımlarla tanıtırken sanat alanında da tanıtımını gerçekleştirmiş olacağız. Bozok Üniversitesi sosyal, kültürel ve sanatsal alanda bu organizasyonla tartıya çıkmış olurken aynı zamanda gelecek öğrenci gruplarının da beğenisini kazanması durumunda imajımıza büyük katkı sağlayacak.” diye konuştu.

 

Bozok’un Adını Türkiye’ye Tiyatro İle Duyuracağız

Bozok Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun Genel Sanat Yönetmenliği’ni yapan Soner Tumgan,‘Tiyatro Festivali, Bozok Üniversitesi’nin sanatsal alandaki başarısını tüm üniversitelere göstereceği bir organizasyon olacaktır.’dedi.  Tumgan, ‘Üniversite Tiyatromuz 9 yıldır faaliyetlerine aralıksız olarak devam etmektedir. Hazırladığımız oyunları sadece Yozgat ve ilçelerinde değil, başka üniversitelerinin tiyatro festivallerinde de sergileyerek üniversitenin adını bu alanlarda tanıtmayı amaç ediniyoruz. İnşallah bu organizasyon hem Bozok Üniversitesi için hem de bizim için bir sınav niteliğinde olacak.Festivale katılacak olan gurupların konaklama ve yemekleri üniversite tarafından karşılanacak. İnşallah ünlü tiyatrocularında katılımıyla özel bir tiyatro oyunu ile de final yapacağız’ ifadelerini kullandı.

Bozok Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun akademik danışmanlığınıTarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi Araş. Gör. Erdem Gülümser üstleniyor.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bozok, Gün, Sayıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Anketler
Yozgat Belediye Başkanı Kim Olmalı
Anketler
Sorgun Belediye Başkanı Kim Olmalı
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5