Haber Detayı
12 Haziran 2016 - Pazar 07:03 Bu haber 1833 kez okundu
 
Bozdağ, Türkiye Terör Örgütü İle Hizaya Getirilecek Bir Devlet Olmamıştır
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, terör üzerinden Türkiye üzerinde hesap yapanların bu hesaplarının boşa çıktığını belirterek; “Türkiye terör örgütleri ile hizaya getirilecek bir devlet olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır” dedi.
Gündem Haberi


Bakan Bozdağ, memleketi Yozgat’ta AK Parti İl Başkanlığı tarafından Nohutlu Tepe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Danışma Meclisi Toplantısı ve İftar programına katıldı. Bozdağ, burada yaptığı konuşmada Türkiye üzerinde terörle hesap yapanların hesaplarının tutmadığını söyledi.

Gerek etnik bölücü PKK terör örgütü, gerek ideolojik terör örgütleri ile İslam dinini kullanan terör örgütleri taşeron terör örgütleri olduğunu belirten Bozdağ; “Birileri tarafından kullanılmaktadırlar. Onları kullananların hesaplarına bu terör örgütleri hizmet etmektedir. Onları kullananlar da şunu iyi bilsin ki Türkiye ne kadar terör örgütü beslerlerse beslesinler onlara silah ve benzeri destek verip Türkiye’nin üzerine salarlarsa salsınlar Türkiye terör örgütleri ile hizaya getirilecek bir devlet olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Hem terör örgütlerine hem teröristlere hem de ipleri elinde tutan ağ babalarına en büyük cevabı verdik vermeye de devam edeceğiz. Bundan da hiç kimsenin endişesi olmasın” dedi.

Etnik bölücü terör eylemi yapan PKK ve yandaşlarının içerdeki ve dışarıdaki uzantılarının bir algı operasyonu yapmaya çalıştığına dikkat çeken Bozdağ, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin terörle yürüttüğü etkin mücadelesini ‘Türkiye’nin sivilleri katlettiği’ şeklinde iç ve dış kamuoyunda algı oluşturma çabalarının devam ettiğini kaydetti.

Türkiye’nin sivil tek bir vatandaşının burnu kanamaması için kılı kırk yararak, titiz bir terörle mücadelesi sürdürdüğünü vurgulayan Bakan Bozda, Fransa’da yaşanan terör eylemleri karşısında Fransa hükümetinin aldığı bir karara dikkat çekti.

Bozdağ şöyle devam etti: “Fransa’da birkaç terör hadisesi oldu Fransa yönetimi Avrupa Konseyi Genel Sekreterliğine bir yazı gönderip Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesini terörle mücadele nedeni ile geçici süre ile askıya alındığını iletmiştir. Fransa, İnsan Hakları Sözleşmesini askıya aldı. Türkiye, İnsan Hakları Sözleşmesini askıya aldı mı, almadı. Mücadelesini tarafı olduğu uluslar arası sözleşmelere uygun bir şekilde yürüttüğü gibi iç hukukumuza da uygun bir şekilde yürütmektedir. Teröre karşı dünyada mücadele eden tek ülke Türkiye değil başka ülkeler de var. Ama bir konuda çok net olarak ifade etmem lazım teröre karşı mücadelesini hukuka azami riayet ederek sürdüren yegane ülke vardır o da Türkiye Cumhuriyeti’dir.”

Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne yapılan müracaatların boşa çıktığını kaydeden Bozdağ; “Türkiye haklı görüldü. Bazılarına tedbir kararı verildi ama daha sonra onlar da kaldırıldı. O nedenle Türkiye bu mücadelesini hukuk içinde hukuka uygun biçimde Türkiye’nin sokakları, şehirleri, mahallesi, köyleri, dağları, taşları terörden temizleninceye kadar silahlar tamamen susuncaya ve gömülünceye kadar devam edecektir” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, DAEŞ terör örgütünün uluslar arası kuruluşların proje bir terör örgütü olduğuna işaret etti.

“Eğer İslam’dan ve Müslümanlardan insanları nefret ettirmek, bu mümkün değilse soğutmak, uzaklaştırmak için nasıl bir organizasyon yapalım diye şeytanlar bir araya gelip kafa yorsalardı ancak DAEŞ gibi organizasyon ortaya çıkarabilirlerdi” diyen Bozdağ, “Ne yapıyor bu terör örgütü; masum insanları öldürüyor Allahuekber diyor. Öldürdükleri kelimeyi şahadet getiriyor Allahuekber diyor. Bunun neresinde İslam var, bunun neresinde İslam Peygamberinin hayatına düsturlarına, emirlerine uyma var. Bunun her zerresinde şeytanın izinden gitme var, İslam düşmanlığı var, Müslüman düşmanlığı var, insanlık düşmanlığı var, insana düşmanlık var. Bunları yapıyorlar. İslam’dan ve Müslüman’dan insanları ve hatta Müslümanların uzaklaşmasına çalışıyorlar. Şimdi Türkiye’den insanlar gezerken DAEŞ’li diye itham edilip kötü muamele ile karşı karşıya kalabildiği gibi başka ülkelerde de Müslümanların hayatını tehlike ve tehdit altına atıyorlar” diye konuştu.

DAEŞ terör örgütü mensuplarının dünyanın 145 değişik ülkesinden gelen insanlardan olduğunu hatırlatan Bozdağ, şöyle konuştu:

“Dilleri başka, anaları başka, babaları başka, kültürleri başka, eğitim aldıkları okullar başka, yaşantıları başka. Düşünebiliyor musunuz 145 ayrı ülkenin dilini konuşup oradaki insanları ikna edip, ölmek ve öldürmek üzere Suriye’ye hangi güç getirebilir. 2012’den önce DAEŞ diye bir terör örgütünü hiç duydunuz mu? Yok. Birden bire DAEŞ diye bir terör örgütü çıktı ortaya. Ne zaman peydahlandılar, bu kadar teröristi nasıl bir araya getirdiler ayrı bir muamma. Ama 2012’de ortaya çıkmış bir terör örgütü, dünyanın 145 ülkesinin dilini bilen, insanları aklen ve kalben bu teröre ikna edebilecek kadar stratejik eğitim alan bu kadar teröristi nasıl yetiştirdi de bu kadar ülkelere sessiz sedasız gönderdi, oradaki insanları ikna edip ölmek ve öldürmek üzere Suriye’ye getirebiliyor. Mümkün mü bu, bu mümkün değil. Neden çünkü teröristlerin yapacakları bir iş bu iş değil. Bunun arkasında başka güçler var onlar bir yandan İslam ve Müslüman düşmanlığı için buna destek verirken öte yandan Türkiye’nin yanı başında hem Suriye’de hem Irak’ta hem Ortadoğu’da siyasal amaçları için DAEŞ terör örgütünü kullanmaktadırlar. Bu siyasal amaçlar tahakkuk ettiği gün DAEŞ diye bir terör örgütü kalmaz. Çünkü o fişi takanlar fişi çektikleri gibi DAEŞ terör örgütü de ortadan kaybolur gider.”

Terör üzerinden Türkiye üzerinde hesap yapanlar bu hesaplarının boşa çıktığını şimdi gördükleri gibi bundan sonra da görmeye devam edeceklerdir. Bundan da kimsenin endişesi olmasın. Gerek etnik bölücü PKK terör örgütü, gerek ideolojik terör örgütleri gerekse İslam dinini kullanan terör örgütleri hepsi taşeron terör örgütleridir. Birileri tarafından kullanılmaktadırlar. Onları kullananların hesaplarına bu terör örgütleri hizmet etmektedir. Onları kullananlar da şunu iyi bilsin ki Türkiye ne kadar terör örgütü beslerlerse beslesinler onlara silah ve benzeri destek verip Türkiye’nin üzerine salarlarsa salsınlar Türkiye terör örgütleri ile hizaya getirilecek bir devlet olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. Hem terör örgütlerine hem teröristlere hem de ipleri elinde tutan ağ babalarına en büyük cevabı verdik vermeye de devam edeceğiz. Bundan da hiç kimsenin endişesi olmasın.

Şimdi etnik bölücü terör eylemi yapan PKK ve yandaşları içerdeki, dışarıdaki uzantıları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin terörle yürüttüğü etkin mücadelesini ‘Türkiye’nin sivilleri katlettiği’ şeklinde iç ve dış kamuoyunda algı oluşturma çabalarını sürdürüyor. Türkiye sivil tek bir vatandaşının burnu kanamasın diye kılı kırk yararcasına bir titizlik içerisinde terörle mücadelesini sürdürmektedir. Fransa’da birkaç terör hadisesi oldu Fransa yönetimi Avrupa Konseyi Genel Sekreterliğine bir yazı gönderip Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesini terörle mücadele nedeni ile geçici süre ile askıya alındığını iletmiştir. Fransa, İnsan Hakları Sözleşmesini askıya aldı. Türkiye, İnsan Hakları Sözleşmesini askıya aldı mı, almadı. Mücadelesini tarafı olduğu uluslar arası sözleşmelere uygun bir şekilde yürüttüğü gibi iç hukukumuza da uygun bir şekilde yürütmektedir. Teröre karşı dünyada mücadele eden tek ülke Türkiye değil başka ülkeler de var. Ama bir konuda çok net olarak ifade etmem lazım teröre karşı mücadelesini hukuka azami riayet ederek sürdüren yegane ülke vardır o da Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Hem Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvurular yapıldı hem de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne onlarca müracaat yapıldı. Bunların hepsinde Türkiye haklı görüldü. Bazılarına tedbir kararı verildi ama daha sonra onlar da kaldırıldı. O nedenle Türkiye bu mücadelesini hukuk içinde hukuka uygun biçimde Türkiye’nin sokakları, şehirleri, mahallesi, köyleri, dağları, taşları terörden temizleninceye kadar silahlar tamamen susuncaya ve gömülünceye kadar devam edecektir.

 

DAEŞ terör örgütü uluslar arası kuruluşların proje bir terör örgütüdür. Eğer İslam’dan ve Müslümanlardan insanları nefret ettirmek, bu mümkün değilse soğutmak, uzaklaştırmak için nasıl bir organizasyon yapalım diye şeytanlar bir araya gelip kafa yorsalardı ancak DAEŞ gibi organizasyon ortaya çıkarabilirlerdi. Ne yapıyor bu terör örgütü; masum insanları öldürüyor Allahuekber diyor. Öldürdükleri kelimeyi şahadet getiriyor Allahuekber diyor. Bunun neresinde İslam var, bunun neresinde İslam Peygamberinin hayatına düsturlarına, emirlerine uyma var. Bunun her zerresinde şeytanın izinden gitme var, İslam düşmanlığı var, Müslüman düşmanlığı var, insanlık düşmanlığı var, insana düşmanlık var. Bunları yapıyorlar. İslam’dan ve Müslüman’dan insanları ve hatta Müslümanların uzaklaşmasına çalışıyorlar. Şimdi Türkiye’den insanlar gezerken DAEŞ’li diye itham edilip kötü muamele ile karşı karşıya kalabildiği gibi başka ülkelerde de Müslümanların hayatını tehlike ve tehdit altına atıyorlar.

 

DAEŞ terör örgütüne gelenler nereden geliyor. Tam dünyanın 145 değişik ülkesinden terörist var orada. Dilleri başka, anaları başka, babaları başka, kültürleri başka, eğitim aldıkları okullar başka, yaşantıları başka. Düşünebiliyor musunuz 145 ayrı ülkenin dilini konuşup oradaki insanları ikna edip, ölmek ve öldürmek üzere Suriye’ye hangi güç getirebilir. 2012’den önce DAEŞ diye bir terör örgütünü hiç duydunuz mu? Yok. Birden bire DAEŞ diye bir terör örgütü çıktı ortaya. Ne zaman peydahlandılar, bu kadar teröristi nasıl bir araya getirdiler ayrı bir muamma. Ama 2012’de ortaya çıkmış bir terör örgütü, dünyanın 145 ülkesinin dilini bilen, insanları aklen ve kalben bu teröre ikna edebilecek kadar stratejik eğitim alan bu kadar teröristi nasıl yetiştirdi de bu kadar ülkelere sessiz sedasız gönderdi, oradaki insanları ikna edip ölmek ve öldürmek üzere Suriye’ye getirebiliyor. Mümkün mü bu, bu mümkün değil. Neden çünkü teröristlerin yapacakları bir iş bu iş değil. Bunun arkasında başka güçler var onlar bir yandan İslam ve Müslüman düşmanlığı için buna destek verirken öte yandan Türkiye’nin yanı başında hem Suriye’de hem Irak’ta hem Ortadoğu’da siyasal amaçları için DAEŞ terör örgütünü kullanmaktadırlar. Bu siyasal amaçlar tahakkuk ettiği gün DAEŞ diye bir terör örgütü kalmaz. Çünkü o fişi takanlar fişi çektikleri gibi DAEŞ terör örgütü de ortadan kaybolur gider.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bozdağ,, Türkiye, Terör, Örgütü, İle, Hizaya, Getirilecek, Bir, Devlet, Olmamıştır,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5