Haber Detayı
28 Eylül 2015 - Pazartesi 16:15 Bu haber 1189 kez okundu
 
Bozdağ, 1 Kasım 15 Yıl İçinde Yapılacak En Kritik Seçim
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ; "1 Kasım var önümüzde. Son derece önemli bir tarih. Belki Türkiye'nin seçim tarihi içerisinde son 15 yıl içerisinde yapılan en kritik seçime Türkiye gidiyor. Bu seçim bir noktada huzur, güven ve istikrarın devamı konusunda milletimizin yeniden karar vereceği bir seçim olacaktır" dedi.
Siyaset Haberi


Yozgat Sivil İnisiyatif Platformu'nun bayramlaşma programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yaklaşan 1 Kasım seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tük katılımcıların Kurban Bayramını kutlayan Bozdağ, 1 Kasım seçimlerinin Türkiye'nin siyasal tarihi açısından önemine işaret etti.

Bozdağ; "1 Kasım var önümüzde. Son derece önemli bir tarih. Belki Türkiye'nin seçim tarihi içerisinde son 15 yıl içerisinde yapılan en kritik seçime Türkiye gidiyor. Bu seçim bir noktada huzur, güven ve istikrarın devamı konusunda milletimizin yeniden karar vereceği bir seçim olacaktır. Son derece önemli hepimiz ve herkes için, Yozgat için de önemli. Ankara iyi olursa Yozgat da iyi olur. Ankara çünkü Türkiye'nin kalbi mesafesindedir. Orası sıhhatli oldu mu Türkiye'nin bütün illeri, bütün ilçeleri, bütün vatandaşları sıhhatli olur. Ama Ankara sıhhatli olmazsa orada bir istikrar orada bir güven orada Türkiye'yi daha ileri taşıyacak sağlıklı bir siyasal yapılanma, iktidar oluşumu sağlanamazsa o zaman bunu faturası herkese çıkıyor" dedi.

Yaşanabilecek krizlerin ve istikrarsızlığın tüm Türkiye'deki olumsuz yönde etkileyeceğini ifade eden Bozdağ, 2001 krizinden örnekler verdi.

Bozdağ şunları söyledi: "2001'lerde ekonomik kriz oldu sonuçlarından Yozgat etkilendi.  MHP'ye oy verenler de etkilendi oy vermeyenler de etkilendi. O zamanlar iktidarda MHP vardı. Bu iller MHP'ye oy verdi, oradan kriz teğet geçti m? Herkes bir beden ödedi, Türkiye'nin yeni dönemde daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmesi. Güven ve istikrarın güçlü bir şekilde milletimiz tarafından tesisi olacaktır."

Yozgat'ın Türk siyasetindeki yerinde değinen Bozdağ;

"Türk siyasetinde çok önemli bir yere sahip. Her dönemde siyasette hem duruşu ile hem de çıkardığı siyasilerle Yozgat, Türkiye'nin siyasetinde etkin olmuştur. Baktığınız zaman Yozgat'ın birinci yaptığı parti her zaman iktidar olmuştur.

Geriye dönüp bakın Demokrat Parti Yozgat'ta birincidir iktidar olmuştur, Adalet Partisi Yozgat'ta birincidir iktidar olmuştur, Refah Partisi Yozgat'ta birincidir iktidardır, MHP Yozgat'ta birincidir iktidardır, AK Parti Yozgat'ta birincidir iktidardır. Yozgat'ın her daim seçimlerden Türkiye'nin kararına uygun bir karar ortaya koyduğunu ve iktidarı tayin eden iradenin Yozgat'tan çıktığının göstergesidir. Başka illerimiz de var aynı şekilde böyle bir irade ortaya koyan. Ama Yozgat'ın siyasal geçmişine baktığınızda Yozgat'ın duruşu hep sap duyudan yana ülkenin ve Yozgat'ın çıkarından yana olmuştur. Ve Yozgat kimi birinci yaptıysa Türkiye onu birinci yapmıştır. Yozgat kimi iktidar yaptıysa Türkiye onu iktidar yapmıştır. O yüzden Yozgat'ın kararı Türkiye'nin geleceği için bütün illerin kararı gibi son derece tarihidir, son derece önemlidir. Hükümetlerimiz döneminde son 13 yıl içerisinde Yozgat'ta gerçekten çok büyük işler yapıldı" diye konuştu.

Bozdağ konuşmasının ardından katılımcı Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuprl Soysal, Yusuf Başer ve Sivil İnisiyatif Platformu Başkanı Kenan Şereli ile birlikte platform üyeleri ile tek tek bayramlaştı.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bozdağ,, 1, Kasım, 15, Yıl, İçinde, Yapılacak, En, Kritik, Seçim,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5