Haber Detayı
01 Nisan 2015 - Çarşamba 08:50 Bu haber 2531 kez okundu
 
Birtek Onun Elektriği Kesilmedi
Sabah saatlerinden itibaren ülke genelinde yaşanan elektrik kesintisinden Yozgatlı bir vatandaşın ikametgahı etkilenmedi. Veysel Narin isimli vatandaş, plastik ve çeşitli malzemeler kullanarak ürettiği elektrik ile kesinti yaşamadan normal yaşamına devam etti.
Teknoloji Haberi


İnşaat ustası Narin, evinin bahçesine ve çatısına güneş panelleri ve eski plastik varillerden yararlanarak kurduğu rüzgar gülünden ürettiği enerjiyle 2 yıldır evinin elektrik ihtiyacını karşılıyor.

Türkiye bugün karanlığa gömülürken, Yozgat’ta güneş ve rüzgar enerjisinden elektrik üreten Veysel Narin (49), yaşanan elektrik kesintisinden etkilenmedi. İlkokul mezunu olan Narin, yıllık sadece 120 TL elektrik faturası ödediğini söyledi.

Narin, "Bugün elektrik kesintisinden hiç etkilenmedim. Televizyonu, buzdolabını, bilgisayarı normal günlerde olduğu gibi bugün de çalıştırdım. Günlük normal işlerimi yapabildim. Herkes benim gibi kendi elektriğini üretmiş olsa Türkiye böyle bir sıkıntıya düşmez, hiç kimse kimseye muhtaç olmaz. Yıllık 120 lira elektrik faturası ödüyorum. Güneş olmadığı için şu anda akülerden elektrik kullanıyoruz. Güneş çıktığında da aküler tekrar doluyor ve kesintisiz elektrik sahibi oluyoruz. Bu sistemden de memnunuz, herkese tavsiye ederim.” dedi.

Komşusu Hurşit Bilir de kendilerinin mum ışığında oturduğunu belirterek, "Komşumuz bir sistem geliştirdi, elektrik üretiyor. Bizim öyle bir sistemimiz olmadığı için biz de mum ışığında oturuyoruz. Şu anda gençlik yıllarımızı yaşadık. Eskiden de bu şekilde mum ve gaz lambası ile otururduk.” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Birtek, Onun, Elektriği, Kesilmedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5