Haber Detayı
24 Mayıs 2016 - Salı 16:10 Bu haber 3522 kez okundu
 
Bir Köy Daha Mahalle Oldu
Sarıhacılı ve Divanlı köylerinin referanduma giderek Yozgat merkeze bağlı mahalle olmasının ardından geçtiğimiz Pazar günü Azizlibağları Köyü de referanduma giderek mahalle statüsüne geçen 3'üncü köy oldu.
Gündem Haberi


Yozgat Belediye meclisinin daha önce aldığı kararlar neticesinde imar alanlarının genişletilmesi ve yeni alanlar açılması çalışmaları neticesinde Divanlı ve Sarıhacılı köylerini mücavir alan içerisine dahil ederek mahalle statüsüne almış, yine aynı yapılan toplantı içerisinde Azizlibağları köyünün de 26. mahalle olarak imara açılması kararlaştırılmıştı.

Azizlibağları köyünde Pazar günü yapılan ve 94 seçmenden 67'sinin oy kullandığı refarandumda, 50 oy mahalle statüsüne evet derken, 17 oy hayır dedi. Refarandumdan çıkan bu sonuç ile Azizlibağları köyü, Yozgat'ın 26. mahallesi oldu.

Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, Yozgat il merkezinin sınırında yer alan Azizlibağları’nın daha önceden mücavir alan içerisine alındığını belirterek, 26’ncı mahalle olarak belirlenen Azizlibağları için gerekli çalışmaların refarandum sonucu ile yapılacağına ifade etti.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bir, Köy, Daha, Mahalle, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5