Haber Detayı
15 Haziran 2016 - Çarşamba 15:19 Bu haber 1621 kez okundu
 
Belediye Meclisinde Neler Oluyor
MHP’li Belediye Meclis üyeleri ortak bir yazılı metin yayınlayarak son olağan belediye meclis toplantısında kamuoyunun merak ettiği konular üzerine Yozgat Belediyesi’ne yönelttikleri soruların mecliste okunmadan oylanarak gündem dışı bırakıldığını belirtti.
Gündem Haberi


Yozgat Belediyesi’nin MHP’li belediye meclis üyeleri Haziran ayı olağan meclis oturumunda yaşananlar ve meclise yönelttikleri sorular ile ilgili kamuoyunu bilgilendiren bir yazılı açıklama yaptı.

MHP’li Belediye Meclis üyeleri ortak bir yazılı metin yayınlayarak son olağan belediye meclis toplantısında kamuoyunun merak ettiği konular üzerine Yozgat Belediyesi’ne yönelttikleri soruların mecliste okunmadan oylanarak gündem dışı bırakıldığını belirtti.

MHP’li Belediye Meclis üyeleri yaptıkları açıklamada Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın göreve geldiği günden bu yana kendi dönemleri içerisinde şeffaf belediyecilik anlayışını benimseyen bir yönetim tarzı sergileyeceğini ifade etmesine karşın, böylesine katı bir tutum sergilemesine anlam veremediklerini ifade ederek,

"Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın göreve geldiği günden bu yana kendi dönemleri içerisinde şeffaf belediyecilik anlayışını benimseyen bir yönetim tarzı sergileyeceğini ifade etmesine karşın böylesi katı bir tutum sergilemesi olacak iş değildir.

8 MHP’li Belediye Meclis Üyeleri olarak göreve geldiğimiz günden bu yana Yozgat halkının menfaatlerini gözeterek katı bir muhalefet tarzı benimsemek yerine Yozgat’ımızın menfaatine olan her iyi işte Ak Partili Meclis üyeleriyle birlikte hareket ederken, Yozgat’ın zararına gördüğümüz her konuda da set olmayı bildik” ifadelerini kullandı.

Belediye meclisine verilen önerge hakkında da açıklama yapan MHP’li Meclis üyeleri ortak kaleme aldıkları metinde bu konuyla alakalı da şu cümleleri kullandı: 

“Kamuoyunda ayyuka çıkan ve bizlerden bazı hususlar konusunda bilgilendirme isteyen vatandaşlarımızın bazı sorularını önerge şeklinde Belediye Meclisine verdik. Ama gel gör ki sorularımız bırakın yanıt bulmayı gündeme dahi alınmadı.

Bu durum karşısında çoğunluk benim, ben bilirim yaparım anlayışını protesto ederek toplantıyı terk etmek durumunda kaldık.

Şeffaf ve adaletli yönetimi benimseyeceğiz diyen Yozgat Belediye Başkanı maalesef bu konuda adalet terazisinin dengesini kaçırdı.

Bizde ilk günde olduğunu gibi söz verdiğimiz çizgiyi bozmamak adına belediye meclisinde gündeme alınmayan sorularımızı Yozgat kamuoyunun önünde sormaya karar verdik.

Takdir Yozgat kamuoyunundur”. MHP’li Belediye Meclis üyeleri belediyeye verilen önergenin bir nüshasını da kamuoyu ile paylaştı.

Kaynak: (İleri Gazetesi) - ilerigazetesi Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Belediye, Meclisinde, Neler, Oluyor,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5