Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 23:12 Bu haber 229 kez okundu
 
Başkan Köse Türkiye Belediyeler Birliği Encümenler Toplantısına Katıldı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse Gaziantep Büyük Şehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin’in başkanlığında Ağrı’da Türkiye Belediyeler Birliği Encümenler Toplantısına katıldı.
Gündem Haberi


Türkiye Belediyeler Birliği Encümenler Toplantısı Ağrıda bir otelin toplantı salonunda dördü büyük şehir belediyesi olmak üzere aralarında Yozgat’ın da bulunduğu toplam 18 belediye başkanının katılımıyla gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, belediye olarak kentte gerçekleştirdikleri projeler ve gerçekleştirmek istedikleri projeler hakkında çeşitli bilgiler aktardı.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, “Türkiye Belediyeler Birliği’nin Encümen Toplantısını Ağrı’da gerçekleştirdik. Toplantımızda yerel yönetimlere yönelik tecrübe paylaşımlarında bulunuldu. Başta Türkiye Belediyeler Birliği Başkanımız Sayın Fatma Şahin’e, toplantımızın ev sahibi Ağrı Belediye Başkanımız Sayın Savcı Sayan’a ve tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Toplantımızın ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmasında Türkiye Belediyeler Birliğinin yapısı ve faaliyetlerinden de bahseden Şahin, “Bütün belediye başkanları partileri ne olursa olsun doğal üyemiz. Aslında partiler üstü bir birim. Kurumsal ve sistematik bir çalışma. Demokrasimiz ve kalkınmamız açısından çok önemli. CHP'den MHP'den birçok belediye başkanı burada. Demeye çalıştığım şey, 'Söz konusu vatan ise, gerisi teferruattır' anlayışı ile Belediyeler Birliğinde partiler üstü bir çalışma yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Genel sekreterimiz Birol beyin başkanlığında Bütün ekip olarak dünyadaki gelişimi değişimi Sayın Cumhurbaşkanımızın manifestosunda halkımıza verdiğimiz sözü yerine getirmek için her bir başlık ile ilgili çalışıyoruz. Belediyeler Birliğinin bütün başkanlığımızın her bir başlığında bir vizyon koyup, bunun çalışması içerisindeyiz. O yüzden Belediyeler Birliğinde aldığımız kararla encümenimizi her ay başka bir şehirde toplayıp, her şehrin güzelliğini yerinde görmek, sorunları yerinde tespit etmek ve elimizdeki kaynağı doğru modellemek için buradayız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Türkiye Belediyeler Birliği Encümenler Toplantısı, fatma şahin, savcı say
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5