Haber Detayı
11 Ekim 2016 - Salı 03:59 Bu haber 1530 kez okundu
 
Başkan Arslan, Bu Takım Toparlanacak
Yozgat Belediye Başkan e Yozgatspor 1959 FK Başkanı Dr. Kazım Arslan hafta sonu oynanan Kayseri Şekerspor karşılaşmasında alınan yenilgi sonrası basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.
Spor Haberi


Başkan Arslan yaptığı açıklamada; “İki sezon öncesinde Yozgatspor ciddi sıkıntılar içerisinde bulunduğu bir durumda izler belediye olarak kendimizce bu işi ele almak lüzumunu htik, bunu kendimiz için görev kabul ettik ve Yozgatspor’u yeniden yapılandırdık. Yozgat’ın bir spor geleneği var neticede Yozgatspor da yeni bir takım. Geçmişteki bütün yüklerinden kurtulmuş bir takımı, borçsuz bir takımı Yozgat’a biz bu noktada hediye etmiş oldu. Bunu yaparken de tabi asıl hedefimizde spor yoluyla Yozgat’ın gençliğine sahip çıkmaktı. Sadece bir kulüp başkanlığı yapmaktan ziyade Yozgat’ın gençliğine sahip çıkmaktı. Bu manada aslında başarılıda olundu. Bu başarıyı da taçlandırmak isterdik şampiyonlukla ama geçen seneki malum sebeplerle şampiyonluk olmadı.” dedi.

GEÇEN SENEKİ TAKIMI BİZ DAĞITMADIK

Geçen seneki takım biz dağıtmadık, dağıtmakta istemedik diyen Başkan Arslan; “Şimdi sıkıntı şu kamuoyunun bir kısmında işte sosyal medyada oturdukları zaman geçen seneki takım niye dağıtıldı iyi bir takımdı, bu seneki takım daha kötü, üzerinden yapılan bir takım eleştiriler, tartışmalar var. Geçen seneki takım biz dağıtmadık, dağıtmakta istemedik. Geçen seneki futbolcular 3-5 kuruş daha fazla para aldıkları için birçoğu da bizimle görüşmeden gidip başka kulüplerle anlaştılar. Dolayısıyla da yapacak bir şey yok o noktada. Yani takımın dağılmaması gibi bir şansımız yoktu. Çoğu bizimle pazarlığa bile oturmadılar, görüşme bile yapmadılar, futbolcular gitti. Mecburen yeni bir takım kuruldu. Yeni takım kurulurken de aynen geçen sene olduğu gibi nokta transferler yapmaya çalıştık. Takımda direk oynayabilecek oyuncuları almaya çalıştık. Bunu yaparken de menajerlerden, komisyonculardan oldukça uzak durduk. Yani kendi bildiğimiz kendi tespit ettiğimiz futbolcuları katmak istedik. Ama bilirsiniz ki iyi niyetlerle iyi futbolcular transfer yaparsınız gelişen süreç içerisinde istediğiniz gibi oynayamaz yâda takıma uyum sağlayamaz. Bu sadece Yozgatspor için değil büyük kulüple için de geçerlidir. İşte alırsınız kamp döneminde bir kısmı değişir, sonrasında birkaç kişi daha değişir daha sonra bir takım oturur. Bizde gelişen süreçte budur. Yani bazı futbolcuları yeterli bulmadığımız için, bazılarını bizimle uyum sağlayamadığı için yolları bu noktada ayırdık ki bu da normal bir süreçtir.

TAKIMA CEZA UYGULANACAK

Tabi 3 maçta 2 mağlubiyeti de kabul etmek mümkün değil. Bana göre iyi bir takım olmasına rağmen oynamasında sıkıntılar var, bir arada oynamasında sıkıntılar var. İnşallah bu sıkıntıları gidermek için uğraşıyoruz, gerekli tedbirleri alıyoruz. Gönderilmesi gereken futbolcular varsa daha süremiz var göndereceğiz. Yeni bir takım transferler yapılacak. Zaten araştırma içerisindeyiz. Geçen senede takımın en etkili futbolcusunu transferin son günü getirmiştik, bu konuda arayışlarımız devam ediyor. Takımın eksik mevkileri var bunları tamamlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Ama tabiî ki nasıl başarıyı ödüllendiriyorsak başarısızlığı da cezalandırırız. Şekerspor maçından dolayı takımda bir ceza uygulayacağız ve cezadan da geri adım atmayacağız.

YENİ TAKVİYE YAPILACAK

Başta forvet olmak üzere iki tanede ilave olmak üzere yeni transferimiz olacak. Onlarla da görüşme devam ediyor.

Her şeye rağmen şu aşamada hocayla ilgili bir şey yapmayı doğru bulmuyoruz. Çünkü o bize birkaç maç daha kaybettirebilir, bu nokta da biraz daha mevcut yapının üzerinde ısrar etmemizin daha doğru olduğu kanaatine vardık.

EMANETTİR ALDIK YAPACAK BİRİSİ VARSA BU İŞİN MERAKLISI DEĞİLİZ

Bazıları da yönetimi suçlamaya çalışıyor. Açıkçası şunu söyleyeyim ben bunun meraklısı değilim. Ne şartlarda Yozgatspor’a sahip çıktığımızı siz daha iyi biliyorsunuz. Bu bize Yozgatlının bir emanetidir. Yozgatspor’u bize Yozgatlının emaneti olarak görüyoruz ve bu emanete de sahip çıkmaya çalışıyoruz. Şayet Yozgat’ta bu emaneti sahiplenmek isteyen birisi, birileri, bir kurum varsa hemen onlara teslim etmeye de hazırız. Bu işi daha iyi yapacağını düşünen, daha iyi yapacağını iddia eden, daha iyi yapacağına inandığımız beraber mutabık kaldığımız kişi yada kurumlar varsa onlara da hemen teslim ederiz. O güne kadar da yalnız bu emaneti bırakmayız. Yani emanettir aldık, yapacak biri varsa bırakırız meraklısı değiliz. Herkesin bunu bilmesi lazım. Yani bir birimizi suçlayarak, yönetimi suçlayarak, futbolcuları suçlayarak da bir yere varılmaz. Bu şekliyle 2 mağlubiyet iyi bir şey değil. Ama ben takımın her şeye rağmen toparlanacağı kanaatindeyim. Dün ikinci yarıda oynanan futbol belli ama eksikliler var. Takımın organizasyonunda ir takım eksiklikler var inşallah onu da gidermeye çalışacağız. Dediğim gibi bu noktada, her mağlubiyetten sonra birbirimize düşersek her mağlubiyetten sona bir şeyleri değiştirmeye çalışırsak o zaman takımı daha çok daha kötü bir noktaya götürmüş oluruz.

SAHİP ÇIKILMALI

Bana göre kaybedilmiş bir şey yok u hafta deplasmanda alınacak galibiyetle takım tekrar havaya girer. Altındağ lider ama zorlu takımlarla henüz oynamadı. Bundan sonra dolayısıyla kaybedilmiş bir şey gözükmüyor benim söylediğim bu. Her zamankinden fazlada kenetlenmemiz lazım. Takıma sahip çıkılması gerekiyor.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Başkan, Arslan,, Bu, Takım, Toparlanacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5