Haber Detayı
31 Ocak 2016 - Pazar 10:03 Bu haber 7895 kez okundu
 
Başkan Arslan Bir İlke Daha İmza Atıyor
Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan Yozgat’ın ortak değeri ve belki de unutulmaya yüz tutumuş, sadece sözde ismi yaşatılan “Kınalı Hasan”ın heykelini Yozgat girişine dikerek hem bir ilke imza atacak hem de bu güne kadar bunu düşünmemiş olan yetkililere ve devlet büyüklerine bir ders vermiş olacak.
Özel Haber Haberi


Sosyal medya üzerinden de sıkça dile getirilen Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan Yozgat girişine Kınalı Hasan’ın heykelini dikecek sorusunu Bozok TV olarak sizler için giderek Yozgat Belediye başkanı Dr. Kazım Arslan’a yönelttik.

Başkan’ım Yozgat’ın girişine Kınalı Hasan’ın heykelini dikeceğiniz söyleniyor? Bu konuda neler söylersiniz? Bizlere bilgi verir misiniz?

Bildiğiniz üzere Yozgat girişine 14 ilçemizi şehitlerimizi temsilen 14 tane Türk Bayrağı diktik ve onun etrafında bir takım düzenlemeler yapacağımızı ifade etmiştik. Tabi ki o tepe vesilesiyle orada yapacağımız düzenlemelerle şehitlik kavramını yaşatmak istiyoruz, şehitlik kavramına dikkat çekmek istiyoruz, şehitlik kavramını insanlarımız her yönüyle orada görsün kavrasın istiyoruz. Bu manada ortak değerlerimize sahip çıkmamız gerekir. Yozgat tarihine baktığımızda da Kınalı Hasan isminin çok önemli bir ortak değer olduğunu gördük. Şehitlik kavramıyla ilgili araştırma yaparken. Kınalı Hasan ifadesi, kişiliği şehitlik kavramıyla özdeşleşmiş son derece önemli bir isim olarak karşımıza çıktı ve bu ortak değeri yaşatmak adına Şuheda Tepesi verdiğim bölgede Türk Bayraklarının olduğu bölgede Kınalı Hasan’ın da bir heykelini yapmak istiyoruz. O’nu gelecek kuşaklara taşımak istiyoruz, gelecek kuşaklara hatırlatmak istiyoruz.

Kınalı Hasan Sorgun’ludur, Sorgun Yozgat’tır, Yozgat Sorgun’dur, biz birbirimizden ayrılamayız bütün ilçelerimizle beraber. Bunlar aynı zamanda Yozgat’ın ortak değeridir. Ve bu ortak değeri diğer şehitlerimizle birlikte yaşatmak istiyoruz.Başka şehitlerle ilgili olarak da değişik çalışmalar yapılacak, kitabeler olacak, heykeller olacak. Ama Kınalı Hasan son derece önemli bir ortak değerimizdir ve biz o ortak değeri o bölgede yaşatmak gelecek kuşaklara hatırlatmak ve gelecek kuşaklara taşımak istiyoruz.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kınalı Hasan, Kazım Arslan, Yozgat Belediyesi, Yozgat, Yozgat Haber, Yozgat H
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5