Haber Detayı
28 Eylül 2016 - Çarşamba 19:03 Bu haber 1477 kez okundu
 
Başkan Arslan Anaokulu Öğencilerine Boyama Kitabı Dağttı
Yozgat Belediyesi Kültürel ve Sosyal faaliyetler kapsamında Yozgat’ta bulunan anaokullarına boyama kitabı dağıttı. Ana okullarına Boyama Kitabı dağıtımını gerçekleştiren Yozgat Belediye Başkan Kazım Arslan, Belediyenin işinin sadece bina yapmak taş bloklar dikmek değil, onun dışında da belediyenin yapması gereken birçok çalışmaları vardır” diye konuştu.
Eğitim Haberi


Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan yaptığı açıklamada;”Bugünkü çalışma belediyemizin kültür ve sosyal alanda yaptığı çalışmalardan bir tanesidir. Bildiğiniz gibi göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kültür çalışmalarına, sanat çalışmalarına, sosyal çalışmalarına büyük bir ağırlık veriyoruz ve bunu da şehrin ruhu kapsamında değerlendiriyoruz. Çünkü belediyecilik sadece bina yapmak taş bloklar dikmek değil, onun dışında da belediyenin yapması gereken birçok çalışmaları vardır. Buda onlardan birisi. Bu gün Yozgat’ta ki bütün anasınıfı öğrencilerimizin tamamına boyama kitapları dağıtacağız. Bu boyama kitapları aynı zamanda da konulu boyama kitapları. O boyamayı yaparken de belki yaşları küçük olmakla birlikte ileriye dönük olarak yine de zihinlerinde tarihimize yönelik, kültürümüze yönelik bir şeyler kalmış olacak. Aynı zamanda da çocuklarımızı okumaya boyamaya bir takım çalışmalara bu tür şeylere de teşvik etmiş olacağız. Her şeyden öte anaokullarında ki çalışmalara küçük belediyemizin bir katkısıdır. Onlarla beraber olduğumuzu bu vesileyle de göstermek istedik.

Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Başol’da Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak belediyemize teşekkür ediyoruz. Bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlerde yanımızda oldular, okullarımıza destek çıktılar. İnşallah bundan sonrada kendilerinden destek bekliyoruz. Yozgat Belediyesine bu tür faaliyetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: yozgat belediyesi, boyama kitabı, çanakkale, yozgat, kitap, yozgat haber, kaz
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5