Haber Detayı
29 Mayıs 2016 - Pazar 01:19 Bu haber 1080 kez okundu
 
Başer, Gururla Kutluyoruz
İstanbul’un fethi, yalnızca bir dünya kentinin el değiştirmesi gibi basit bir olay değildir diyen Ak Parti Yozgat Milletvekili Av.Yusuf Başer; Tüm insanlığı sevgi, barış ve özgürlük ülkesine taşıma arzusudur” dedi.
Gündem Haberi


Ak Parti Yozgat Milletvekili Av.Yusuf Başer’in İstanbul’un Fethi nedeniyle mesaj yayınladı.

Türk ve Dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan İstanbul’un Türkler tarafından fethinin 563. yıl dönümünü gurur ve kıvançla kutluyoruz diyen Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer; İstanbul’un fethi, yalnızca bir dünya kentinin el değiştirmesi gibi basit bir olay değildir. Tüm insanlığı sevgi, barış ve özgürlük ülkesine taşıma arzusudur” dedi.

Başer mesajında şu ifadelere yer verdi; “29 Mayıs 1453’ten itibaren, İstanbul,  hoşgörünün, barışın, aklın, bilimin, özgürlüğün merkezi haline gelmiş; bu iklim İstanbul’dan bütün dünyaya dalga dalga yayılmıştır. İstanbul'un fethi, Avrupa'yı, özellikle Bizans'ı boğmakta olan insanlığın yüz karası orta çağ zulmünü tasfiye edip yerine sevgiye, şefkate, müsamahaya, yüksek bir ruh asaletine dayanan İslam medeniyetini inşa etmiştir. 

Yüce peygamberimizin övgüsüne de yüzyıllar öncesinden mazhar olan fetih hareketi ile İstanbul, diğer inançlara hürmet esasıyla çok sayıda Türk-İslam eseri ile taçlandırılmıştır. İstanbul uzun yıllar İmparatorluk coğrafyasının beşeri, kültürel ve ticari bir kaynaşma merkezi olmuştur.  

Büyük hükümdar Fatih Sultan Mehmet’in genç yaşına rağmen ulaştığı bu başarıda, yenilikleri yakından izleyen, cesur ve kararlı kişiliğinin yanı sıra, kutlu bir yönetim ve hükümranlık davasını şuurlarında taşıyan dönemin bilgelerinin ve bilginlerinin de önemli katkıları bulunmaktadır.

Türkiye’mizin bugün de küresel güç dengeleri arasında sözü geçen, güçlü bir ülke olarak yerini almasını istiyorsak, ecdadının yüzyıllar boyu bir yönetim prensibi olarak kullandığı “kardeşlik ve birlikte yaşamanın cazibesini artırmalı”, onurlu, huzurlu ve saygın bir gelecek için Türkiye Cumhuriyetini kardeşçe yaşanabilir bir çekim merkezi yapmalıyız.
 
İstanbul'un 1453 yılındaki fethinin 600. yıl dönümünü, yani 2053 yılını da AK Parti olarak hedeflerimiz arasına alıyor, o büyük yıl dönümü için şimdiden hazırlıklara başlıyoruz.

Sadece Türkiye için değil, sadece İslam dünyası için değil, tüm insanlık için Fetih kutlu olsun. İstanbul’u bir Türk-İslam kenti yaparak çağı değiştiren, başta büyük Hakan Fatih Sultan Mehmet olmak üzere fetihte yer alan ecdadımızın hatıralarını minnet ve şükranla anıyor, peygamber müjdesiyle taçlanmış o kutlu askerlere  Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Başer,, Gururla, Kutluyoruz,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5