Haber Detayı
21 Haziran 2016 - Salı 11:10 Bu haber 1094 kez okundu
 
Başer Fransa'da Açılışta
Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av.Yusuf Başer, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin davetlisi olarak Fransa’nın EpinalŞehrine gitti. UETD Başkanı Ziya Bayındır tarafından karşılanan Başer, UETD Epinal şubesinin açılışını Türkiye Strasbourg Başkonsolosu Özgür Çınar ile yaptı.
Gündem Haberi


Birlikte hayır ayrılıkta azap vardır diyen Başer, Gurbet elde inançlarımızı yerine getirmek, manevi değerlerimize bağlı kalmak oldukça zor. Birlik şubemizin gurbetçi kardeşlerimiz arasında birlik ve dayanışmayı kuvvetlendireceğine inanıyor, hayırlı olmasını diliyorum diyerek açılış kurdelesini kesti. Şube binasında incelemelerde bulundu.

İftar vaktine kadar Birlik başkanı ve temsilcilerle Epinal’de bulunan Türk işletmelerini gezen Başer, akşam iftar vaktinde gurbetçilerimizle buluştu. Gurbetçilerimizin yoğun ilgi gösterdiği iftarda kalabalık bir topluluğa hitap eden Milletvekili Başer katılımcıları; “Gönlü muhabbete yurt olanlara, Düşmanına bile mert olanlara, Fakat öz nefsine sert olanlara,

 

Tâ cânı gönülden tazele selam,  Sevgiye, dostluğa, güzele selam” şiiri ile selamladı.

 

 “Sizlerle bu gurbet elde kucaklaşmamıza vesile olan UETD Başkanı ve yönetimine çok ederim. Allah onlardan razı olsun” diyen Beaşer, şunları söyledi:

“Anavatandan uzakta, bu gurbet ellerinde alın teri, bileğinin hakkıyla rızkını temin için bulunan gurbetçi kardeşlerimi sevgiyle, saygıyla, Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Sizlere büyük dava adamı, İslam Aleminin Lideri, mazlumların sesi, Ülkemizin Reis-i Cumhuru sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim. Sizlerle bu iftar sofrasında Ramazan’ın manevi iklimini  teneffüs etmek mutlulukların en güzelidir. Fransa gibi Müslümanların azınlıkta olduğu bir ülkede böyle bir sofrada bir araya gelmek hakikaten mutlulukların en yücesidir diyebilirim.

Onun için dayanışmanızı, yardımlaşmanızı, paylaşmanızı herşeyden evvel birlik içinde inançlarınızı ve kimliklerinizi muhafaza etmenizi çok önemsiyorum. Bu akşam buradaki  tablo işte bu güzelliklerin en nadide ifadesidir. Burada bu sofra etrafında  farklı gruplardan, farklı statülerden farklı şehirlerden insanlar, aynı gayeyle, bir araya gelmiş bulunuyorlar. İşte İslam budur. Müslümanlık budur. Her türlü farklılığı bir kenara bırakarak, Allah’ın birliği, Hazreti Muhammed’in (SAV) risaleti etrafında buluşmaktır. Bu birliği, bu beraberliği, bu ruhu güçlendirip yaygınlaştırdığımız ölçüde hem Müslümanlar, hem de tüm insanlık barışa, huzura ve saadete erişecektir.

Binlerce kilometre ötede özlemini duyduğunuz, dualarda bulunduğunuz, mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğunuz güzel ülkem Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliği ve Ak Partili davasına inanmış AK kadroların mücadelesinde büyümekte, kabuklarını kırmaktadır. Dünya ve Avrupa krizle boğuşurken ekonomiler küçülürken, işte TUİK verileri açıklandı. Türkiye %5 büyüme gerçekleştirdi. Bu bir rekordur. Daha dün IMF kapısında bekleyen, IMF’nin emir ve buyruklarına boyun eğen bir Türkiye yok artık. Artık IMF’ye de borç veren kadir bir Türkiye var.

Bu günlere kolay gelmedik kardeşlerim. 14 yıllık icraatımızda bu ülkenin ayağına pranga olan tüm güç odaklarını bertaraf ettik. Yargı vesayetini, Ordu vesayetini ve Bürokratik vesayeti ortadan kaldırdık. Millet iradesini devlete hakim kıldık. Artık bu ülkeyi bu milletin evlatları yönetiyor,

Tarihi dönemeçteyiz. Türkiye’yi kendi içişlerine hapsetmek isteyen güç odaklarına karşı mücadele vermekteyiz. Bu güç odakları istiyorki Türkiye İslam Dünyası ile ilgilenmesin, Mazlum milletlerin sesi olmasın. Dünyadaki adaletsizlikleri sorgulamasın. İçine kapansın. Kapılarında buyruk beklesin. Emir ve talimatlarının dışına çıkmasın.

Bu yüzden Türkiye’deki işbirlikçileri vasıtasıyla terörü azdırıyorlar. Türkiye eski Türkiye değildir. Allah’ın izniyle terörü ve terör destekçilerinin kökünü kazıyacağız. İşte bunun ilk adımını attık. Bu kardeşinizin de bulunduğu Anayasa Komisyonunda kıyasıya mücadele vererek teröre destek veren 148 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını Genel Kurula gönderdik. Yine Genel Kurulda büyük mücadele vererek kaldırılmasını sağladık. Sayın Cumhurbaşkanımız da onayladı.  Adalet Bakanlığımız Adli makamlara intikal ettirdi.

Artık Türkiye’de  kimsenin yaptığı yanına kalmayacak. Sırtını terör örgütlerine dayayanlar,  evini terör örgütlerinin hücre evi haline getirenler, arabasıyla teröristlere silah taşıyanlar, pervasızca terörist cenazesine katılan vekiller, hendek kazan teröristlere arkadaşım diyen Genel Başkanlar cezasız kalmayacak. Hem bu Ülkenin , ekmeğini yiyeceksin, nimetlerinden yararlanacaksın. Hem de ihanet edeceksin. Böyle yağma yok. Sizleri ağababalarınız da kurtaramayacak.

Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri de Ana muhalefet Partisi ve Onun Genel Başkanının durduğu noktadır. Ne yazıkki CHP bugün HDP’nin paydaşı haline gelmiştir. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde gördük. Ak Parti kaybetsin Türkiye batsın diyen bir CHP zihniyeti ve onun destekçileri HDP’ye oy verdi. Adalet Bakanlığımız açıkladı. 81 tane CHP’li vekil bu ülkenin evlatlarına kurşun sıkan, hainlik eden PKK’lı, DHKP-C militanları cezaevlerinde ziyaret ediyor. O vekillere de dokunulacak, bağımsız yargıda vatan hainlerinden tek tek hesap sorulacak”  dedi.

“Bütün şer odaklarına rağmen Yeni Türkiye’nin ayak seslerini sizlere müjdelemek istiyorum. Bu elbise ülkemize dar geliyor. Hak ve özgürlüklerimizin garanti altına alındığı, ülkemizi  muasır medeniyetler seviyesine çıkartabilecek yeni bir anayasa için tüm partilere çağrıda bulunduk” diyen Başer; “Temsil oranımız tüm partilerden yüksek olduğu halde eşit oranda üyeyle Anayasa Komisyonunda temsile dahi razı olduk. Ama ne yazık ki bu ülkenin mukadderatı noktasında kaygı taşımayan muhalefet partileri yeni anayasadan hep kaçtılar. Hatta komisyonda uzlaştığımız Anayasa maddelerini dahi çıkartmaktan imtina ettiler.

Ak Parti milletimize güveniyor. Her ne olursa olsun bu millete yeni anayasayı yapacağız. Anayasanın sözünde değil, ruhunda değişiklik yapmak için anayasayı yapacağız . Başkanlık sistemini getireceğiz.

Başkanlık sistemi hakkında tüm partilere çağrıda bulunduk. Ama ne hikmetse muhalefet partileri bu konuda mızıkçılık yapıyor. Hele Ana Muhalefet Partisi dün başka bugün başka. Dün Amerika tipi Başkanlık sistemini konuşabiliriz diyen sayın Kılıçdaroğlu bugün söylediklerini unutuyor. Türkiye çift başlı yönetim sistemini kaldırmıyor. Devlet sisteminin sağlık çalışması, çift başlılığı ortadan kaldırmak  adına Ak Parti Türk tipi Başkanlığı veya Partili Cumhurbaşkanlığını sistemini mutlak surette getirecektir. Devletimizin bekası ancak sistem değişikliği ile mümkün olacaktır.

Türkiye Diriliş muştusu yaşıyor, tarihine, değerlerine yeniden dönüyor, mazlum milletlerin, İslam coğrafyasının sesine tercüman oluyor. Gurbet ellerde Allah birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim eylesin.

Bu mübarek Ramazan ayında iftar programımıza iştirak tüm kardeşlerimi tekraren saygıyla sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum. Allah’a emanet olun” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Başer, Fransa'da, Açılışta,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5