Haber Detayı
28 Haziran 2016 - Salı 03:59 Bu haber 938 kez okundu
 
Başer Çürük Binalarda İncelemelerde Bulundu
AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, atıl durumdaki binalarda incelemelerde bulundu, çürük raporu verilen binaların yıkılıp, yerine hizmet birimlerine yönelik yeni bir binanın yapılması için çalışacaklarını söyledi.
Gündem Haberi


Yozgat’ta, Aile ve Sosyal Politikalar hizmet anlayışında gidilen değişiklikler doğrultusunda boşaltılan, bir süre bir bölümü Kadın Sığınma Evi olarak kullanılan Nohutlu bölgesindeki Yetiştirme Yurdu binasında incelemelerde bulundu.

Milletvekili Yusuf Başer, Yetiştirme Yurtları anlayışında genel bir değişiklik yapılarak, barınma ihtiyacı bulunan çocukların ‘Sevgi Evleri’ adı altındaki, daha toplumla içiçe olan uygulamaya geçildiğini hatırlattı. Başer, bu doğrultuda boşaltılan Yetiştirme Yurdu binasının bir bölümünün bir süre Kadın Sığınma Evi olarak kullanıldığını, sonrasında ise binaya çürük raporu verildiğini kaydetti.

Başer, ‘’Atıl durumda bulunan binanın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü hizmet binası olarak yeniden inşa edilmesine yönelik bir proje hazırlanmıştı. Bu projenin akıbeti konusunda Ankara’da gerekli girişimlerde bulunacağız. Biran önce bu binaların yıkılıp, ortadan kaldırılması gerekir. Mahalle ortasında ve yol kenarındaki bu binalar tehlike arz ettiği gibi, şehrin görüntüsünü de bozmaktadır. Binada gerekli incelemelerimizi yaptık, fotoğraflarını çektik, Genel Müdürlük düzeyinde görüşmelerde bulunup, burasının en iyi şekilde değerlendirilmesini sağlayacağız’’ dedi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Başer, Çürük, Binalarda, İncelemelerde, Bulundu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5