Haber Detayı
16 Haziran 2016 - Perşembe 16:51 Bu haber 1791 kez okundu
 
Baş Ağrısının Nedeni O Hastalık Olabilir
Yozgat’ın Sorgun İlçe Devlet Hastanesi nöroloji bölümüne iki uzman atandı. Atanan doktorlar hizmet vermeye başladı. Sorgun Devlet Hastanesine aynı zamanda; Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı, Ortopedi Uzmanı, Fizik Tedavi Uzmanı ve Kulak Burun Boğaz Uzmanı olmak üzere toplam 6 doktor atanmış oldu.
Sağlık Haberi


Sorgun Devlet Hastanesinde günlük yapmaya başlayan Uzman Dr. Halil Önder ve Uzman Dr. Nihal Güzelay  yaptıkları açıklamada; inme, Alzheimer (unutkanlık), Parkinson (titreme, yavaş yürüme), Epilepsi (sara nöbeti), baş ağrısı (migren ve diğerleri ), kas hastalıkları (göz kapaklarında düşme, kol ve bacaklarda güçsüzlük, kas erimesi) alanlarında hizmet vermeye başladıklarını, bunların dışında özellikle Diabetes Mellitus (şeker hastalığı) gibi kronik hastalıklarda ya da uzun süre ilaç kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan ellerde ayaklarda uyuşma ve karıncalanma gibi şikâyetlere tanı konulduğunu ve hastalara gün içinde ciddi rahatsızlık veren bu şikâyetlerin tedavisi yapılabileceğini, diğer taraftan, Yozgat’ın tüm ilçelerinde felç (beyin damar tıkanıklığı, beyin kanaması) geçiren hastaların vakit kaybetmeden tanı ve tedavisi mümkün hale geldiğini söylediler.

BAŞ AĞRISININ NEDENİ EPİLEPSİ, PARKİNSON OLABİLİR            

Nöroloji Uzmanı Dr. Halil Önder yaptığı açıklamada; kendisine Sorgun’da baş ağrısıyla gelen bazı hastalara Epilepsi, Parkinson hastalığı tanısı koyduğunu ve tedavilerine başladığını söyledi.

Önder yaptığı konuşmada ayrıca ; “ Baş ağrısı, baş dönmesi, yürüme bozuklukları, kuvvetsizlik, ellerde titreme gibi şikâyet durumlarında polikliniğimize çekinmeden başvurmaları, toplum sağlığı ve yaşam kalitesinin artırılması açısından önemlidir” dedi.

Yozgat  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca ise şunları söyledi; “ Sorgun ilçemiz Yozgat’ın en fazla nüfus yoğunluğu olan ilçemiz olup, sağlık hizmetinde önemli bir yere sahiptir. Eksik branş doktorlarının atanmasıyla doktor açığı en aza indirilmiş durumdadır. Doktorlar branş olarak Bakanlığımız tarafından Türkiye geneli nüfus yoğunluğuna göre ayarlanıyor. Gönül ister ki Türkiye’mizde her branşta yeteri kadar uzman hekim yetişip, olması gereken sayısına ulaşsın. Son yapılan atamalarda Sorgun Devlet Hastanemize atanan birçok dalda uzman hekimimiz bulunuyor. Sorgun’da önemli gelişmelerden bir tanesi de nöroloji bölümün açılmış olmasıdır. Nöroloji polikliniğimizde; halk tarafından fazla önemsenmeyen unutkanlık, baş ağrısı, baş dönmesi, yürüme bozuklukları, kuvvetsizlik, ellerde titreme şikâyetleri de altta yatan önemli nörolojik hastalıkların tanısı konulmaktadır” dedi.

Konu ile ilgili Hastane Yöneticisi Op.Dr.Suat Hayri Gözübüyük de; “ Son atamalarla Hastanemizde uzman sayısı hızla artmaktadır. Nöroloji branşında iki uzman hekimimizin göreve başlaması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Hastane yönetimi olarak tümhekimlerimizin cihaz eksikliklerini hızla gidermek için çalışmaktayız. Nörolojibranşı eksikliklerinden EMG cihazının alımı için çalışma başlatılmış olup, hastanemizde görevlerine başlayan tüm hekimlerimize üstün başarılar dilerim ”  dedi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Baş, Ağrısının, Nedeni, O, Hastalık, Olabilir,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5