Haber Detayı
06 Temmuz 2016 - Çarşamba 07:54 Bu haber 586 kez okundu
 
Bakan Bozdağ, Türkiye Oyunları Bozdu
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bayramlaşmak için geldiği memleketi Yozgat’a gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ, "Öncelikle bütün Türk milletinin Ramazan Bayramı'nı tebrik ederken "Bayram huzur, barış, refah ve saadete vesile olsun. Bütün Müslüman coğrafyasında bayram huzur içerisinde refah içerisinde ve saadet içerisinde idrak edilsin” dedi.
Gündem Haberi


Yozgat'ta Valilik tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen bayramlaşma programına Adalet Bakanı Bozdağ da katıldı. Protokol üyeleri ve vatandaşlarla bayramlaşan Bozdağ, ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Terör üzerinden Türkiye'ye mesaj yollamak isteyenler, terörle netice almak isteyenler asla hedeflerine ulaşamayacaklar. Çünkü Türkiye büyük bir devlet. Türkiye hesapları bozdu, hendekleri, kazanların başına geçirdi" diye konuştu.

Terör konusunda açıklama yapan Bakan Bozdağ, "Terör can yakmaya, can almaya devam ediyor. Terörle etkin bir şekilde mücadele eden Türkiye bu sorununun da üstesinden eninde sonunda gelecektir. PKK terör örgütü ülkemizin bazı yerleşim yerlerinde terör eylemleri ortaya koymak suretiyle oralarda kendine göre bir takım yönetimler oluşturma gayreti içerisine girdi. Ama hamd olsun güvenlik güçlerimizin başarılı operasyonlarıyla şuanda herhangi bir terörist kalmadı. Şehirlerimiz teröristlerden temizlendi. En son Şenyayla, son derece önemli bir bölge o bölgede teröristlerden temizlenmiş durumda" dedi.

Bozdağ, içerde ve dışarıda Türkiye'ye dönük terör eylemlerinin her birine karşı gereğinin yapıldığını ve bundan sonra da yapılmaya devam edeceğini belirterek, "Terör üzerinden Türkiye'ye mesaj yollamak isteyenler terörle Türkiye'den netice almak isteyenler asla hedeflerine ulaşamayacaklardır. Çükü Türkiye büyük bir devlet. Ne terör eylemleri, terör örgütleri üzerinden mesaj alır. Ne de terör örgütleri terör eylemleri üzerinden hesap yapanların hesabının çıkmasına izin verir. Oyunları bozdu Türkiye hesapları bozdu, hendekleri kazanları başına geçirdi. Bundan sonra da oyunları bozmaya hesapları bozmaya, hendek siyaseti yapanları hendeğe gömmeye devam edecektir" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin bölgesinde yaşanan sorunların yerini huzur ve barışa bırakması temennisinde bulunan Bozdağ, şöyle konuştu:

"Suriye'de yaşanan dram 4 yılı geçti. Bunda herkesin sorumluluğu var. Uluslararası toplum Suriye konusunda daha etkin bir pozisyon alırsa netice alma imkanı da o kadar hızlı olur. Dileğimiz Suriye'de yaşanan sorunun da kısa sürede sona ermesidir. Biz Türkiye olarak Suriye'deki iç çatışmalardan en fazla etkilenen ülkeyiz, 910 kilometre sınırımız var. Sınırın bu taraftaki ile öbür taraftakiler akraba tarih mirasçılığımız var ve pek çok ortak yönümüz var. Bizim Suriye'de yaşananlara bigane kalmamız mümkün değil. Muhalefet partilerinin dediği gibi gözümüzü kulağımızı kapamamız da mümkün değil. Çünkü Suriye bizim yanı başımız, oradaki feryadı biz duyuyoruz Yangını görüyoruz, kokuyu duyuyoruz. Ölümleri görüyoruz. Bu kadar vahşet varken, Türkiye gözünü kapatamaz, kulaklarını tıkayamaz olan biten karşısında sessiz kalamaz. Eğer kulağımızı tıkar kulağımızı kapar olan bitene sesiz kalırsak Esad'ın yaptığı bu zulüm karşısında bizim sorumluluğumuz olur. Esad'a manen destek vermiş oluruz. Halbuki Türkiye her daim mazlumun yanında yer almıştır. Bundan sonra da yer alamaya devam edecektir. Dileğimiz Suriye'deki bu çatışma sürecinin daha fazla sürmemesidir."       

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bakan, Bozdağ,, Türkiye, Oyunları, Bozdu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5