Haber Detayı
06 Ekim 2016 - Perşembe 15:45 Bu haber 671 kez okundu
 
Bakan Akdağ, Yozgat'a Yapılan Sağlık Hizmetlerini Tekrar Gözden Geçireceğiz
Sağlık Bakanı Recep Akdağ bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Yozgat’a geldi. Bakan Akdağ ilk olarak Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ ardından Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ı makamlarında ziyaret etti.
Gündem Haberi


Yozgat Valiliği ziyaretinde gazetecilere açıklamada bulunman Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Yozgat'ın bütün sağlık fotoğrafını ortaya koyacaklarını ve yapılan hizmetleri gözden geçireceklerini söyledi.

Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Yozgat'a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Yozgat Valiliğini ziyaret etti. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Akdağ, Yozgat'ın bütün sağlık fotoğrafını ortaya koyacaklarını ve yapılan hizmetleri gözden geçireceklerini belirterek, "AK Parti hükümetleri olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2002'den itibaren büyük bir sağlık dönüşüm programı gerçekleştirdik. Şimdi de özelikle 2017'den itibaren sağlıkta dönüşüm ikinci fazını yürürlüğe koymuş olacağız. Bunun stratejisini hazırlıyoruz, faaliyet planlarını yapıyoruz. Hizmetler devam ediyor ama inşallah geldiğimiz noktadan bir üst lige daha çıkmak için ve dünyada sağlık hizmetleri sunmadaki şampiyon ülkesi olmak için gayret sarf ediyoruz" dedi.

Yozgat'a bir buçuk yıl gibi bir zaman içerisinde çok mükemmel bir hastaneyi kazandırdıklarını ifade eden Sağlık Bakanı Akdağ, "Birçok Avrupa ülkesinde bu özelliklere sahip hastane bulmak zordur. Çok mükemmel bir hastaneyi Yozgat'taki kardeşlerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Şehir hastaneleri zincirinin ilklerinden birisi olacak. Yani bu yıl içerisinde Yozgat'ta ve Mersin'de iki şehir hastanesini hizmete sokuyoruz. Birçok şehrimizde şehir hastanelerinin yapımı devam ediyor. Şehir hastaneleri meselesi Sayın Cumhurbaşkanımızın adeta sağlıktaki en önemli hedeflerinden biridir. Dolayısıyla bu hastanelerin bir an önce hizmete geçmesi için büyük bir gayret sarf ediyoruz. Yozgat bunun mükemmel bir misali oldu. Geçmişte küçük bir ilçe hastanesi bile inşası yıllarca süren zaman zaman yılan hikayesine dönen bir durum arz ederdi. Bizi AK Parti olarak aslında daha önceki dönemlerden ayıran en önemli özellik budur. Süratli hareket etmek, yapılan işi en kısa zamanda vatandaşa hizmet alanı haline dönüştürmek" diye konuştu.

3 yıl içerisinde sağlık hizmetlerinde kaliteyi yükselteceklerini vurgulayan Bakan Akdağ, "Bütün Yozgatlı kardeşlerimi, bütün Türkiye için şunu söylemek istiyorum. Önümüzdeki 3 yıl sağlık hizmetlerinde sürekli olarak kaliteyi yükselttiğimiz, sürekli olarak vatandaşımızın memnuniyetine odaklandığımız yıllar olmaya devam edecek ve hamle yılları olacak. Söylediğim gibi sağlıkta dönüşüm programının ikinci fazını inşallah önümüzdeki 3 yıl içerisinde gerçekleştirmiş olacağız" ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, ziyaret anısına Bakan Akdağ'a ametist taşından tespih hediye etti

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç ise; "Dört aydan bu yana ikinci bakanımız oluyor. Hem dışarıdan bakan bir göz hem de bizlere yardımcı olması açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle sağlıkçı çalışanlar hizmetlerinde büyük gelişmeler olacak. Yozgat’ın sağlık sorunlarını masaya yatıracağız" diye söyledi. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan da; "Yozgat’ı yaşanabilir bir şehri haline getirme amacı ile yola çıktık. Üç yıldır yoğun bir şekilde yıkım yapıyoruz. Şehre nefes aldırmak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İki yılın sonunda 70 milyonluk yatırım bütçemiz var. Yozgat’ta iktidarımızda da desteği ile yaşanabilir bir şehir yapacağız" diye ifade etti.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bakan, Akdağ,, Yozgat'a, Yapılan, Sağlık, Hizmetlerini, Tekrar, Gözden, Geçireceğiz,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5