Haber Detayı
12 Ekim 2015 - Pazartesi 02:51 Bu haber 1813 kez okundu
 
Bağımsız Aday Kayalar, Besicilerin Sorunlarını Dinledi
Yozgat Bağımsız Milletvekili adayı eski bakanlardan Lütfullah Kayalar, seçim karargahı açılışı için gittiği Boğazlıyan ilçesinde Canlı Hayvan Pazarı'nı ziyaret ederek, besicilerin sorunlarını dinleyip, sohbet etti.
Siyaset Haberi


Yozgat Bağımsız Milletvekili adayı Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, karargah açılışı için gittiği Boğazlıyan ilçesinde canlı hayvan pazarında besicilerle bir araya geldi, sorunlarını dinleyip, sohbet etti, esnaf ziyaretinde bulundu.

Seçim çalışmalarını sürdüren Kayalar, Boğazlıyan ilçesinde kurulan bölgenin en büyük Canlı Hayvan Pazarı'nda besicilerle bir araya geldi. Yozgat'ta hayvancılık sektörünün çok sıkıntılı olduğunu belirten besiciler, girdi maliyetlerinin sürekli artış kaydetmesine karşın hayvan fiyatlarının yerinde saydığını, kurban bayramında kurbanlık fiyatlarının geçen yıl ile aynı olduğunu söylediler. Besiciler, hayvancılık sektörünün geliştirilerek, girdi maliyetlerinin geriye çekilmesi ve fiyat istikrarının da sağlanması gerektiğini ifade ettiler. Kayalar, besicilerin, bölge çiftçisinin, köylüsünün sıkıntılarını bildiklerine vurgu yaparak, ''Yozgat insanının sorunlarını, sıkıntılarını çözmek bizlerin görevi. Bugüne kadar yapmış olduğumuz ziyaretlerimizde iletilen konuları çözmek bizlerin bir aylık süresini alır. Sorunları çözmek, talepleri karşılamak üzere yola çıktık'' dedi.

Esnaf ziyaretinin ardından Boğazlıyan Seçim Karargahının açılışını gerçekleştiren Kayalar, burada yaptığı konuşmada ise, ''Bir yola çıktık, Yozgat Cumhuriyet Meydanı Saat Kulesinin dibinden. Hedefi Türkiye olan bir yola çıktık. Bu yola çıkarken önce Allah'a sonra da Yozgatlılara güvendik. Allah çıktığımız bu yolda muvaffak eylesin'' diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bağımsız, Aday, Kayalar,, Besicilerin, Sorunlarını, Dinledi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5