Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 22:19 Bu haber 587 kez okundu
 
Babacan parti İl teşkilatlarını kuruyor, Yozgat'ta İl teşkilatı nasıl şekillenecek?
DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Disiplin Kurulu Üyesi Mahmut Sami Topbaş, teşkülatlanma konusunda hazırlıkların son noktaya geldiğini aktaran Topbaş, Ramazan Bayramı akabinde il teşkilatlarının kurulacağını belirtti. Bu durumda DEVA Partisi Yozgat’ta nasıl şekillenecek?
Siyaset Haberi


DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Disiplin Kurulu Üyesi Mahmut Sami Topbaş, teşkülatlanma konusunda hazırlıkların son noktaya geldiğini aktaran Topbaş, Ramazan Bayramı akabinde il teşkilatlarının kurulacağını belirtti. Bu durumda DEVA Partisi Yozgat’ta nasıl şekillenecek?

Teşkilat çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Kurucular Kurulu ve Disiplin Kurulu Üyesi Mahmut Sami Topbaş, il teşkilatlarının Haziran ayı sonu itibariyle kuruluşunun tamamlanacağını dile getirdi

 

Pusula internet sitesinde yer alan habere göre; Topbaş, Partimizin il ve ilçelerdeki teşkilatlanma süreci hakkında sizleri bilgilendirmeyi öncelikli bir görev sayıyorum. Ülkemizin tüm il ve ilçelerinden partimizin teşkilatlarımda görev almak isteyen, çok sayıda vatandaşımız, özgeçmişleri ve iletişim bilgileri ile gerek bizlere, gerekse partimizin internet sitesinden başvurmuş, geniş bir insan kaynağı veri tabanımız oluşmuştur.  Halen gelmekte olan talepler de bu veri tabanına kaydedilmektedir.

 

HER İL VE İLÇE İÇİN AYRI BİR DOSYA OLUŞTURULDU

 

Veri tabanımızdan bu kişiler cinsiyetlerine, yaş guruplarına, eğitimlerine, mesleklerine, ikamet adreslerine, nerede ve ne görev talep ettiklerine göre ekibimizdeki arkadaşlarımız tarafından tasnif edilerek, her il ve ilçe için ayrı bir dosya oluşturulmuştur.  İl ve ilçe teşkilatlarımızın Kurucu Heyetini belirlemek için, veri tabanındaki isimler üzerinde ve saha-çevre araştırmasında belirli kriterler çerçevesinde çalışmalarımız komisyonlarımızca başladı. Bu komisyonlarca, il veya ilçeler için “Kurucu Heyet” olmak üzere önerilecek üçer kişiden birisi il veya ilçe başkanı, diğer ikisi de yardımcıları olmak üzere Genel Merkez tarafından atanacaktır” dedi.

 

SADECE İKİ KRİTER

 

Görev alacak isimlerde aranan kriterlerle ilgili soruları da cevaplayan Mahmut Sami Topbaş, şunları söyledi; “İl Başkanlığı, İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği için aslında sadece iki kriterimiz var. Birincisi çevresinde iyi ve dürüst olarak kendini kanıtlamış, güvenilir bir insan olması.İkincisi ise, yaptığı işte iyi olan, işinde başarılı biri olan olması. Bu Bu iki kriter çok önemli, bunu sağlayan herkese kapımız açık. Ülkemiz ve Demokrasimiz için örnek bir siyasi parti teşkilatlanma ve çalışma modeli İle çalışıyoruz. İnşaallah Demokrasi ve Atılım(DEVA) Partisi Haziran ayı sonuna kadar tüm il teşkilatlarını tamamlayacaktır.”

 

YOZGAT İL TEŞKİLATI NASIL ŞEKİLLENECEK?

 

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Disiplin Kurulu Üyesi Mahmut Sami Topbaş’ın parti teşkilatlarını Haziran ayı sonuna kadar kuracaklarını açıklamasının ardından, Yozgat kamuoyunda teşkilatlanmanın nasıl olacağı ve kimlerin yönetime geleceği merak konusu uyandırdı. Haziran ayı sonunda Yozgat’ın gündemi yeni parti ve yönetimi olacak gibi görünüyor.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: DEVA Partisi, Ali Babacan, Yozgat İl Teşkilatı, Mahmut Sami Topbaş
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5