Haber Detayı
01 Haziran 2016 - Çarşamba 10:07 Bu haber 1371 kez okundu
 
Ayşenur'un Tak-As'ı Madalya Aldı
27-28 Mayıs tarihlerinde Türk Patent Enstitüsü ev sahipliğinde Konya Bilim Merkezinde gerçekleşen 81 ilin katıldığı ve elemeleri gerçekleşen ‘’Teknoloji Tasarım Dünyası Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi’’ adlı yarışmada Yozgat TOKİ Mevlana Ortaokulu öğrencisi Ayşenur Ağcınlıoğlu “tak-as isimli askı” projesiyle madalya alarak Yozgat’ı temsil etti.
Eğitim Haberi


Yaptığı projeyle dereceye girerek madalya alan Ayşenur Ağcınlıoğlu İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’u makamında ziyaret etti.
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş Ayşenur Ağcınlıoğlu’nu tebrik ederek, ‘’Bu tarz yapılan etkinliklerin öğrencilerimizin yaratıcı iç dünyasını dışa vurmada sağladığı fayda tartışılmaz” dedi.
Kuş, “Öğrencilerimiz yaptıkları projeler ile insan hayatını kolaylaştırırken aynı zamanda içindeki mucit yapıyı da geliştirmektedir. Eğitim öğretim artık çağımızda anlatım yönteminde ziyade aktif öğrenmeyi yani öğrencilerimizin etken üretken olduğu bir şekilde yürümelidir. Bu sayede öğrencilerimizin özgüven duygusu, kendini toplum içeresinde ifade etme yetisi gelişim gösteriyor. Ayşenur öğrencimizde hayatta zorluk çektiği bir konuda proje yaparak insan hayatını kolaylaştırma adına büyük bir adım atarak madalya ile ödüllendirilmiştir” dedi.
Öğrencimizi tekrardan tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş kendisine zamanının kıymetini bilmesi gerektiğini hatırlatarak saat hediye etti.

Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Şemsi Yuluk danışmanlığında ve öğrenci Ayşenur Ağcınlıoğlu yapımında gerçekleşen proje ‘’ tak-as’’ isimli askı, çıtçıtlarla birbirine tutturulan üç parçadan oluşan istenirse sayısı arttırıla bilinen askı. Bu proje sayesinde asılmak istenilen eşya önce asılıp daha sonra askıya tutturuluyor. 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Ayşenur'un, Tak-As'ı, Madalya, Aldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5